Nová generace: 06

11. července 2018 v 13:21 | Pariah |  Nová Generace
No... jak to říct MÁM VÁS, ČTERÁŘI, RÁDA ÚžasnýLíbajícíRozpačitý
Poslední dobou jsem měla docela blbé období a moc mi udělaly radost všechny komentáře, za které chci poděkovat.

PS: příští povídka bude Můj milovaný nepřítelDíl 6.: Perfektní bratr (Kise Shiro)

Domů jsem se dostal několik minut po čtvrté. Vlastně jsem se po té spoustě saké tak nějak doplazil. Ještě štěstí, že jsme nebydleli s rodiči. Ne, že by mi za to táta nějak extra nadal, ale koukat na to jak si otec s bratrem neustále vyprávějí nějaké historky a u toho se trapně culí, nebylo nic pro mě. Já si s tátou nikdy tolik nerozuměl. Měl jsem jiné zájmy, povahu a stejně tak i pozici v basketbalu.
"Jsi to ty, Shiro?" ozvala se odněkud bratrova otázka. V tomhle stavu jsem ji vnímal jen tak napůl, ale bylo mi to vcelku ukradené. Do toho, co jsem dělal, mu nic nebylo, i když mě občas štvalo, že se chová jako můj otec a poučuje mě. Přece jen jsem byl o několik minut starší. Neměl právo to dělat.
"Kdo by to jako byl?" zeptal jsem se trochu podrážděně. I když jsem se do klíčové dírky trefil tak napopáté, pochybuju, že by nás někdo chtěl vykrást. Bydleli jsme v docela bezpečné čtvrti.
"No… třeba zloději." zamyslel se ten hň*p a posadil se na gauč, zatímco já bojoval s botama. Díky tomu, jak moc se mi točila hlava, mi to dělalo takový problém, že jsem si k tomu musel nakonec sednout.
"Jasně nebo tě přišly přef*knout tvoje fanynky." zhodnotil jsem. Ne, že bych já neměl fanynky, ale můj bratr byl prostě takový typ, který přitahoval ječící puberťačky. Nechápal jsem, jak může být pořád ještě panic. Myslím, že tímhle trumfnul i tatíka. Byl zkrátka sladký, milý a občas totálně mimo realitu. Navíc po otci zkoušel dělat modeling, což mělo u spolužaček velký úspěch. Jednou to nabízeli i mně, ale takovou kravinu bych nikdy nedělal. Moje inteligence a hrdost by takovou degradaci nesnesla. Zato brácha dokonce fotil jednou i s tatíkem, takže to bylo totálně trapné. Naštěstí s tím už přestal. Prý aby se mohl věnovat škole. Idi*t. Jako by známky něco zásadně měnily. Byl vážně divný.
"Naše spolužačky jsou milé dívky." ozval se po chvíli přemýšlení. Byl fakt naivní. Vlastně to dávalo smysl. Kdyby si všiml, že naše spolužačky nestojí o plyšáka, možná by mu došlo, že ne každé rande musí skončit přátelským políbením na tvář. Z úst mi tedy uniklo: "Bože…" a raději jsem zamířil do pokoje. O bratrovy řeči jsem opravdu nestál.
"Shiro, počkej!" vyběhnul za mnou a chytil mě za paži, jako bych byl nějaká nesvéprávná osoba nebo nemohl chodit a potřeboval vést. Měl jsem jen upito. Blbe*ek.
"O co ti ks*kru jde?! Nesahej na mě!" okřiknul jsem ho a vytrhnul se mu. Následně jsem sice zavrávoral, ale to mi vůbec nevadilo. Jediné co mě fakt sr*lo byly tyhle pošahané situace. Copak jsem byl nějaké malé děcko?
"Mrzí mě to." zašeptal Seiji a já měl pocit, že vůbec netuším, o co jde. To mu jako bylo líto, že jsem chlastal, nebo co? Občas jsem nechápal, jak jsme my dva mohli být bratři. Vždyť on byl úplně mimo.
"He?" pokusil jsem se zamyslet nad tím, co chtěl tím vším říct. Copak taky chlastal? Momentálně se mi o tom nechtělo přemýšlet.
"Vím, že je ti líto, že tě vyhodili z týmu, ale udělám všechno proto, abych kapitána přesvědčil, aby tě vzal zpět." prohlásil, zatímco se u toho tvářil jako anděl spásy. Bylo možné, aby se choval tak trapně? Vyhazov mě stále ještě sr*l, ale byla to ta poslední věc, kterou jsem s ním chtěl řešit. Copak to nechápal? Kdepak. Ten de*il, se ještě musel ponižovat, aby mě vzali zpět.
"Blbost. Basket je mi úplně ukradený. Je to sport na houby. S*re mě, když musím spoléhat na ostatní a nudí mě hrát proti pitomcům, kteří jsou o několik tříd níž." prohlásil jsem, i když to až tak pravda nebyla. Chtěl jsem se ho co nejrychleji zbavit. Náš rozhovor byl stejně jenom ztráta času.
"Ale… já myslel, že tě baví, když…" zašeptal ten id*ot a já měl pocit, že se z toho rozbulí. Copak se mu něco stalo? Jediný, kdo měl být frustrovaný, jsem byl já. Tohle jeho chování mě fakt vytáčelo. Nejspíš proto jsem se neudržel a prohlásil: "Omyl. A víš, co nesnáším ze všeho nejvíc? Hru s tebou."
"Shiro…" zašeptal zděšeně bratr, kterého se moje slova nejspíš dotkly mnohem víc, než jsem myslel. Tohle jsem mu říkat nechtěl, ale když sklopil hlavu a odešel, byl jsem rád, že se můžu konečně vyspat. On stejně nevydržel být dlouho smutný a ani naštvaný. Raději jsem tedy zamířil do svého pokoje, kde jsem sebou plácnul na postel a v několika sekundách usnul.

Dlouhý spánek mi ale nebyl dopřán, protože mě vzbudil bratr, který se ze své nálady dokonale vyspal.
"Shiro!" vtrhnul do mého pokoje a s úsměvem mi oznámil: "Udělal jsi ti čaj a zbyla i nějaká vajíčka. Dáš si? Za hodinu začíná škola. Měl bys vstávat."
"Hm…?" zamumlal jsem, protože se mi z postele ještě nechtělo. Vlastně se mi ani mluvit nechtělo, ale můj bratr byl v tomhle dost otravný a já ve škole od minulé středy nebyl. Bratr mě sice kryl, ale jeho poslední výmluva byla tak průhledná, až jsem se divil, že mi to otec zbaštil. Když jsem si ale vzpomněl, že bych se měl dívat na bratra, jak diskutuje s Midorimou o příštím zápase, veškerá chuť vstávat mě okamžitě přešla. Midorima naštěstí nebyl náš spolužák, ale i přesto to byl nejlepší rozehrávač týmu. I když se svou výškou mohl cokoliv jiného, musím uznat, že v tom byl fakt dobrý.
"Nechci, abys měl další absence." prohlásil otravně Seiji. Jako by na tom snad záleželo. Já na učení nikdy moc nebyl a stejně mě ani nebavilo. To můj brácha byl ten šprt a chytřejší. Teda ne že by to byl génius, ale to šprtání se někde projevit muselo.
"A co? Řekl bys to tátovi?" musel jsem si rýpnout. Byl až neuvěřitelný slušňák. Skoro jsem se divil, že ho i přes tohle lidi brali.
"Víš moc dobře, že bych to nikdy neudělal, ale rodičům by se to nelíbilo." prohlásil jako by mě snad kryl denně. Ostatně táta se stejně nijak neptal, co dělám přes den natož ve volném čase. Koníčky probíral hlavně s bratrem, takže jsem měl většinu času pokoj.
"Tak mi laskavě přestaň dělat dohled a neřeš mě." řekl jsem mu a vyhrabal se z postele. Když už mě vzbudil, nemělo cenu jen tak polehávat.

Jen poznámečka pro ty, kterým to nedošlo, nebo nemají takový přehled. Midorima- mladší, je v mé povídce PG (point guard), tedy pozice, kterou míval v Generaci Akashi. Jaká pozice se vlastně líbí vám, nebo si myslíte, že je pro vás nejlepší? Za mě právě tahle. Co říkáte vlastně na ty dva? Na velkou bratrskou lásku to moc nevypadá.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 RenataKuchiki RenataKuchiki | 11. července 2018 v 16:01 | Reagovat

Parádní dílek😉Shiro by zasloužil pěstí😂😂ale jinak ho mám ráda😂asi PG i za mě😄no láska jak tram mezi něma😂ale někde v hloubi ho určitě rád má😉

2 Pariah Pariah | Web | 11. července 2018 v 16:20 | Reagovat

[1]:to má je to brácha :D ale mám pocit že se to občas nepřiznává :D holt rebel :D

3 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 11. července 2018 v 18:35 | Reagovat

Taky nedokážu být na nikoho naštvaná dlouho! :D
Ti dva jsou fakt bráchové k nezaplacení! :D
Jinak v basketbalu se moc nevyznám... Floorball jo, ale basket! :D

4 Pariah Pariah | Web | 11. července 2018 v 20:50 | Reagovat

[3]: já koukám na basket i v televizi (NBA) :D na druhou stranu florbal jsem nikdy nehrála jednou jsem v ruce držela "florbalovou hokejku", ale nedokázala jsem zjistit jestli jsem pravák nebo levák...

5 Elly - chan Elly - chan | 12. července 2018 v 14:23 | Reagovat

Shiro a Seiji jsme jak já s bratrem :D (Taky jsme dvojčata :D) Ačkoliv u nás to je jako kdyby proti sobě stáli dva Shirové :DD I mně se líbí point guard asi nejvíc :D Super dílek ~

6 Pariah Pariah | Web | 13. července 2018 v 16:18 | Reagovat

[5]: a sedeli ste s bráchou spolu? :D:D:D

7 Elly - chan Elly - chan | 15. července 2018 v 15:25 | Reagovat

[6]: To ne :D to by byla katastrofa! :D

8 Evickar Evickar | 18. července 2018 v 22:52 | Reagovat

Teda, koukám, že sprostých slov sis v této kapitole užila až až. Shiro se mi ale začíná nějak zamlouvat. ;-) Taky mám ráda zlobivý kluky.

9 Pariah Pariah | Web | 19. července 2018 v 0:13 | Reagovat

[8]: :D:D já je mám taky ráda, ale jen v povídkách :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama