Stačí mi tvých 99% - 20. díl

4. ledna 2018 v 21:02 | Pariah |  Stačí mi tvých 99%
Přeju krásný nový rok všem a taky všechno nejlepší, ať se vám splní to, co si přejete ! !
Pracovní den nakonec vystřídal víkend a stejně tak rychle uteklo i pondělí s úterkem. Vlastně mi všechno přišlo naprosto nudné, tedy přesně takové, jak jsem čekala. Možná jen novinky z rande mojí kamarádky byly fajn. Sasame se jako každý zamilovaný vznášela v oblacích i přesto, že se poměrně ochladilo a celý víkend pršelo. Dívka si toho ale vůbec nevšímala a vesele švitořila o další schůzce, kterou měli naplánovanou. Ostatně ani blonďatý senpai na tom nebyl o moc líp. Když jsem ho zahlédla na chodbě, zdálo se, že má naprosto stejný problém. Usmíval se ještě víc než kdy dřív a svého spolužáka vůbec neposlouchal.
Dalším malinkatým pozitivem bylo to, že jsem dostala 99,8 procent z testu z chemie, což byl vzhledem k mému učení poměrně dobrý výsledek. Z nějakého důvodu jsem ale chemii vždycky nesnášela a jen nerada jsem se k ní vracela. Bohužel pak muselo přijít i něco negativního a to zrovna ve středu, kdy jsem měla mít sraz s Mayuzumim.
Osud mě nejspíš neměl tak rád, jak jsem myslela, protože jsem se vzbudila do chladného, deštivého rána s pořádnou bolestí v krku a rýmou. To se sice dalo ještě nějak přežít, kdybych do toho všeho neměla své dny, což znamenalo, že bez prášků, bych to ve škole nezvládla. Měla jsem totiž tu smůlu, že mi první dva dny bylo fakt zle a taky se mi trochu motala hlava. S tou to nebylo sice tak zásadní, ale momentálně jsem si nebyla jistá, zda to náhodou není i proto, že jsem se trochu nachladila.
Na druhou stranu mě ani to neodradilo od radosti ze setkání s Mayuzumim. Moje nadšení sice díky tomu nebylo tak velké, ale přesto jsem ho chtěla moc vidět. Do školy jsem se proto oblékla o něco tepleji než obvykle a po příchodu jsem se v klidu posadila do své lavice. Sasame byla jako obvykle na chodbě se svým přítelem, takže jsem vytáhla jednu ze svých rozečtených knih a vnořila se do světa geneticky upravených tvorů, dokud nezazvonilo na hodinu. V té jsem moc nedávala pozor, protože mi stále nebylo moc dobře. Zvládala jsem si jen mechanicky zapisovat poznámky. Neštěstí nebyl ohlášen žádný test kromě světové historie. Ten měl být ale příští týden, takže jsem si s ním protentokrát nemusela lámat hlavu.
Raději jsem se zabalila do svého svetru a pokračovala v přemýšlení nad senpaiem, než jsem se dočkala zvonění, které znamenalo, že tuhle přestávku s ním mám sraz. Nešlo sice o žádné rande, ale bylo to daleko lepší než poslouchat Barbie a její přednášku o další tentokrát růžovožluté kabelce, kterou si koupila a dokonce ji s sebou i přinesla. Vážně jich mohla mít čtyřicet jedna, jak tvrdila? Připadaly mi dost nevyužité, ale asi to byl její problém. Já se snažila navzdory nevolnosti usmívat a pomalu jsem zamířila ven.

"Ahoj." ozvalo se za mnou, až jsem s sebou trhla. Ano, i mně se mohlo stát, že jsem mladíka jednoduše přehlédla. Venku totiž bylo i přes docela chladné počasí dost lidí.
"A-hoj." odpověděla jsem mu na pozdrav a okamžitě vymýšlela nějakou omluvu nebo vysvětlení, ve kterém by to vypadalo jinak, než jak to bylo. Bohužel jsem se zmohla na dost chabé: "Já… ehm…"
"V pohodě, většina lidí mě přehlíží každý den, takže tobě jedno přehlédnutí odpouštím." zasmál se, i když jsem si nebyla jistá, jestli to myslí vážně. Měla jsem pocit, že tohle je jedna z věcí, která ho trápí tak nějak dlouhodobě.
"Já tě taky obvykle nepřehlížím." nadhodila jsem možná až příliš hlasitě a pak jsem o dost tišeji dodala: "Jen mi dneska není moc dobře." sice to bylo asi trochu divné, ale byla jsem si jistá, že za tím žádný další smysl hledat nebude.
"Stalo se něco?" zeptal se a zvědavě si mě prohlédl. Že bych se pletla a šedovlasý basketbalista měl daleko lepší odhad?
"To bude v pořádku." prohlásila jsem docela nervózně. Tahle pozornost sice byla příjemná, ale já na ni nebyla zvyklá. Navíc mi nebylo jasné, zda se ptá na nevolnost nebo na mé chování, které bylo asi vážně divné. Ještě že jsem nebyla tak průhledná jako Sasame.
"To jsem rád." zhodnotil Mayuzumi a já si teprve až teď všimla knihy, která mu trčela z tašky. Popravdě bych typovala, že je spíš na fantasy, ale obal knihy tak nevypadal.
"Co čteš?" zeptala jsem se.
"No… jsou to takové krátké povídky o všem možném." ukázal mi knihu a pak dodal: "Tady jsou tři povídky, ale nijak spolu nesouvisí, takže klidně můžeš přečíst jen jednu z nich." vysvětlil a podal mi knihu v oranžovočerveném obalu. Byly tam tři malé obrázky, nejspíš ke každé povídce jeden. První byl s mladíkem na kole, další mi připomínal Kanagawu a její pláže a při pohledu na pár dívající se nejspíš na hvězdy mě napadlo, zda mladík čte vážně romantiku nebo se mi to jen zdá. Ještě to teda mohlo být o mimozemšťanech, ale kdo ví.
"Překvapená?" zeptal se Mayuzumi, který nejspíš zachytil můj pohled. Byl opravdu dost všímavý.
"Trochu, ale stále nevím, jaký je to žánr." zhodnotila jsem zamyšleně. Když jsem byla malá, četla jsem spoustu různých knih, ale teď jsem měla ráda hlavně ty, kde byl nějaký vědecký pokrok nebo zápletka.
"No… říct romantika a drama by asi nebylo cool a já se v žánrech moc nevyznám, tak bych ti ji mohl půjčit výměnou za něco, co čteš právě ty." navrhnul mladík a já se musela pousmát. Romantika sice nebyla úplně to, co bych vyhledávala, ale kdo ví, co si představoval pod pojmem romantika Mayuzumi. Nepřipadalo mi, že je nějak humanitně založený. Vytáhla jsem tedy z tašky svoji knihu a podala ji basketbalistovi.
"Nevím, jestli je to tvůj oblíbený žánr, ale pokud tě to nezaujme, tak ji číst nemusíš. Je to něco jako sci-fi detektivka a absolutně netuším, jako moc je cool." zkonstatovala jsem vesele. Mladík mi sice přišel lehce zaskočený, ale já to docela čekala. Většina mých spolužaček včetně Sasame dávala přednost romantice.
"Kdo ví." prohodil šedovlasý mladík a naše konverzace se začala točit okolo sci-fi a také oblíbených knih z dětství. Byla jen škoda, že to tak rychle uteklo. Další hodina historie ale začala nějakým filmem, který trval celou hodinu, takže byla přede mnou jen hudebka vedle Akashiho. Škoda, že jsem si nemohla přesednout jinam. Raději jsem si tedy vytáhla Mayuzumiho knihu, abych si přečetla alespoň kousek a zjistila, o čem povídky jsou. Pak ale zazvonilo. Já tedy knihu uklidila, a jelikož mi stále nebylo úplně nejlíp, vytáhla jsem z tašky prášek a zapila ho trochou vody. Nebylo to sice nic moc, ale díky bolesti hlavy jsem měla pocit, že zpěv nebude to jediné, co dneska nezvládnu.

"Omlouvám se za zdržení." vběhla po pár minutách do třídy učitelka a nadšeně se posadila na svoji židli. Zřejmě potkala nějakého skvělého zpěváka nebo dostala lístky na nějaký úžasný koncert. To jsem však neřešila, protože mě to nijak zvlášť nezajímalo. Naše učitelka ale byla opačného názoru, protože zvesela spustila: "Právě jsem se dozvěděla, že k příležitosti ukončení tohoto roku, bude škola pořádat koncert a já mám prý vybrat lidi, aby se podíleli na této akci. No a vlastně už mám pár typů, ale zajímá mě, zda se někdo nechce zúčastnit dobrovolně." V tu chvíli se učitelka začala dívat po třídě, kde se bohužel nikdo neměl k tomu, aby se dobrovolně přihlásil. Aby se taky někdo hlásil. Nikdo nemohl stát o práci navíc. Mlčení třídy mě proto nijak nepřekvapovalo. Naše učitelka byla vážně dost akční a taky trochu naivní pokud si myslela, že to někdo udělá dobrovolně. Ostatně takhle akční nebyla jen dneska ale pokaždé. Pokud se ale její typy netýkaly přímo mě, bylo mi to docela jedno.
"Říkala jsem si, že by slečna Gardenrová měla houslový duet s panem Akashim. Máte oba zřejmě stejný hudební vkus, tak jsem si říkala, že by vám to spolu šlo." vypadlo z ní a já se instinktivně přikrčila. Jestli mi doteď bylo lehce nevolno, tak momentálně to bylo o dost horší. Na chvíli jsem sice měla pocit, že jsem se jen přeslechla, ale opak byl pravdou.
"Já si nejsem jist, zda je to rozumné řešení. Víte, mám spoustu povinností a všem se chci věnovat na maximum. Nejsem tedy úplně vhodný kandidát." prohlásil mladík a já byla ráda, že odmítl. Ještě štěstí, že mě nesnášel zřejmě tolik, co já jeho.
"To přece nevadí. Hudba je především zábava, relaxování. Všichni ve třídě slyšeli, jak vám to jde, tak se nebojte to ukázat. Nepochybuju o tom, že si hodinku po vyučování najdete a jsem si jistá, že víc potřeba nebude." odpověděla učitelka, která jen potvrzovala moji teorii o učitelích. Všichni si totiž podle mého mysleli, že právě jejich předmět je ten nejlepší a nejdůležitější na světě.
"Ehm… Já si taky nemyslím, že já jsem dobrá volba. Víte, že jsem nežila v Japonsku a jsou tu tedy přirozeně předměty, které musím dohánět." nadhodila jsem. Ostatně jsme měli na hudebku a japonštinu stejnou učitelku, muselo jí tedy dojít, že narážím na svoji neschopnost v japonštině.
"Dobrá, já to ještě promyslím." vypadlo z učitelky a já si oddechla, že s nikým nemusím nic hrát. Učitelka ale nechtěla zapojit jen nás, protože o chvilce ticha prohlásila: "Taky mě napadlo, že by slečna Hayanoko mohla hrát na klavír."
"Hai." ozvala se k mému překvapení dívka sedící naproti mně a učitelka se spokojeně usmála. Pak ještě stihla ukecat jednoho mladíka a jinou spolužačku, kteří hráli na příčnou flétnu a klarinet. Moje maličkost tedy doufala, že tohle jí bude stačit. Rozhodně jsem nestála o to, ukazovat se na nějakém koncertu a už vůbec ne s nímNo a co vy? Hráli jste někdy na nějakém koncertu? Chodíte na koncerty vážné hudby nebo spíš na něco moderního? Je nějaký styl/žánr který nemáte rádi? Šli byste hrát s Akashim na koncert nebo třeba jen divadlo či cokoliv na pódiu nebo byste raději jiného basketbalového "frajera"? :-D
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 IceSun685 IceSun685 | 4. ledna 2018 v 21:14 | Reagovat

Myslím, že na tenhle koncert bych snad i šla :-D  :-D :-D

2 Pariah Pariah | Web | 4. ledna 2018 v 21:16 | Reagovat

[1]: jako doprovod nebo hudebník? :D

3 IceSun685 IceSun685 | 4. ledna 2018 v 21:20 | Reagovat

[2]: S mou absencí hudebního sluchu? Můžeš hádat :-D  :-D  :-D Já jsem jasný divák :-?

4 RenataKuchiki RenataKuchiki | 4. ledna 2018 v 22:39 | Reagovat

Super dil🤗🤗vaznou hudbu miluju..sama sem kdysi hrala na piano😊a akashiho bych brala vsemi 10!!!!😍😍

5 Vevka876 Vevka876 | 5. ledna 2018 v 6:57 | Reagovat

Jsem si jista, ze na ten koncert stejne pujde... ale mohla by v tom pripade pozvat i mayuzumiho

6 Pariah Pariah | Web | 5. ledna 2018 v 10:51 | Reagovat

[3]: S Akashim by ti stačilo se na podiu hezky tvářit... ;)

7 Pariah Pariah | Web | 5. ledna 2018 v 10:57 | Reagovat

[4]: brala jako hrát s ním? hm... ty musíš mít nervy :) do toho bych nešla a ani s Midorimou :D:D:D Ti dva jsou moc velcí perfekcionisti :D

[5]: no... uvidíme zatím nechce ani jeden z nich :D jinak myslím, že Mayuzumi není fanda vážné hudby :D:D i když... třeba se pletu ;)

8 RenataKuchiki RenataKuchiki | 5. ledna 2018 v 13:26 | Reagovat

No jistěěě😆noo spis by to dopadlo tak,ze by sme se navzajem zabili..ja nejsem ten typ co posloucha a podrizuje se😆aleee on je vyzva😄no tak s midorimou taky ne..ten je na me moc velkej suchar

9 Vevka876 Vevka876 | 5. ledna 2018 v 13:40 | Reagovat

Ja to spis myslela tim, ze by tam sla jako divak a tohle by to bylo jejich prvni rande

10 Elly - chan Elly - chan | 5. ledna 2018 v 14:31 | Reagovat

Super dílek! <3 Ráda bych si s Akashim zahrála...Ehm, ehm.. Samozřejmě myslím na nějaký hudební nástroj :D Jsem zvědavá jak to dopadne. Vsadím vše na to, že stejně budou hrát! :D

11 Pariah Pariah | Web | 5. ledna 2018 v 15:11 | Reagovat

[8]: :D:D:D to chapu taky se nerada podřizuju... na sruhou stranu to ani Midorima... to vlastně nezní jako suchařina... hádky umí být docela crazy občas ;) A představ si ty jeho argumenty... viz. horoskopy/ krevní skupiny... vlastne vidět to, nejspíš bych se bavila :D (OK ty asi ne :D)

12 Pariah Pariah | Web | 5. ledna 2018 v 15:12 | Reagovat

[9]: Chápu :-) jako divák bych šla taky :-)

13 Pariah Pariah | Web | 5. ledna 2018 v 15:13 | Reagovat

[10]: jen při představě, že spolu hrajou se momentálně autorka směje... :D zní to dost šíleně :D :-D

14 RenataKuchiki RenataKuchiki | 5. ledna 2018 v 15:32 | Reagovat

Tak horoskopy a krevní skupiny by pro mně nebyly pádné argumenty :-D ale sranda by to byla to jo :-D :-D No každopádně se těším na pokračování a jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet :-)

15 Pariah Pariah | Web | 5. ledna 2018 v 18:56 | Reagovat

[14]:To ani pro mě ne, ale přijde mi to vtipné... :D Na druhou stranu, kdybys měla shodnou skupinu s Midorimou, musel by tě akceptovat ne? :D

16 RenataKuchiki RenataKuchiki | 5. ledna 2018 v 20:10 | Reagovat

No to by sakra musel :-D ale shodnou nemáme :-)tu mám s Akashim :-D

17 Pariah Pariah | Web | 5. ledna 2018 v 21:17 | Reagovat

[16]: no to by tě s ním třeba dal nakonec dohromady :D:D:D 8-)

18 RenataKuchiki RenataKuchiki | 5. ledna 2018 v 21:22 | Reagovat

to by nedopadlo dobře :-D Máme moc podobné povahy :-D povahově by ke mě z KnB neseděl asi nikdo...možná Daiki..ale ten zas ma vsechno az moc na salamu :-D

19 Pariah Pariah | Web | 5. ledna 2018 v 22:36 | Reagovat

[18]: Zajímavé... a co někdo z jiného anime? (doufám že ho budu znát :D)

20 RenataKuchiki RenataKuchiki | 5. ledna 2018 v 23:04 | Reagovat

Hmmmm ještě zbožňuju Leviho ale tam je ten samý problém jako s Akashim :-D možnáááá Grimmjow,,,,to je magor s tím bych si rozumněla :-D

21 Pariah Pariah | Web | 6. ledna 2018 v 0:57 | Reagovat

[20]: Fuuha Leviho si nepamatuju (ano jsem asi jediná, kdo viděl SnK a nijak ho to nezaujalo) ale Grimmjow není špatný :) Je určo jeden z mých oblíbenějších z Espady ;)

22 RenataKuchiki RenataKuchiki | 6. ledna 2018 v 9:40 | Reagovat

Tak ne kazdemu se SnK libi😆 joo Grimmjowa a Ulquiorru sem mela nejradsi..taky kdyz Ulquiorra umrel sem rvala helva...silene ja vim..aspon ze Grimmjow prezil😊

23 RenataKuchiki RenataKuchiki | 6. ledna 2018 v 9:41 | Reagovat

Oprava rvala jak zelva

24 Pariah Pariah | Web | 6. ledna 2018 v 12:19 | Reagovat

[22]: mne asi u Bleache nejvíc mrzelo když umřel Stark a když musel bojovat proti Kyorakovi. Vzhledem k tomu že to byli moje oblíbené postavy nevedela jsem, komu fandit. Chtela jsem "zachovat" oba :D

25 RenataKuchiki RenataKuchiki | 6. ledna 2018 v 12:56 | Reagovat

Stark byl takovej flegmoš, ale souboj měli hezkej :-) Já na tom byla stejně když Ichi bojoval s Grimmem a Ulquim...ale stejně sem nakonec víc fandila Espadě..oni nebylo zas tak zlí :-) ale Aizena bych trefila bejsbolkou

26 Aki Aki | E-mail | Web | 28. března 2018 v 17:28 | Reagovat

Tak teraz si ma vážne dostala, taký výbuch smiechu som už dlho nemala, keď som si prečítala, že Akashi a Naomi by mali spolu hrať duet. :-D  :-D  :-D Ale vážne ma zaujíma či sa ich mini koncert uskutoční, či ich učiteľka do toho napokon zvŕtá. Opäť mega, super, luxusný dielik a už sa nemôžem dočkať až pridáš pokračovanie.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama