Můj milovaný nepřítel 27

17. prosince 2017 v 12:45 | Pariah |  Můj milovaný nepřítel
Pro ty, kterým tahle povídka chyběla :)


Od Kageho svatby uplynul další den a Tobirama se pomalu chystal do práce. Tentokrát neměl nic důležitého až na vyřizování nějakých formulářů. I přesto ale chodil raději do práce, než zůstával doma. V tuhle dobu sice jeho manželka spala, takže ji nemusel nijak zvlášť řešit, ale čím míň ji měl na očích, tím lépe se cítil. Muž se ale v jedné věci mýlil. Jeho manželka byla už dávno vzhůru a tiše čekala, než odejde. Nebylo to však proto, že by o jeho přítomnost nestála. Měla své plány, pro které bylo daleko vhodnější, aby byl v práci nebo kdekoliv mimo dům. Když tedy uslyšela zvyk zavírajících se domovních dveří, vstala a ještě se pro jistotu podívala z okna. Její muž byl už ale pár metrů od domu, takže si mohla oddechnout. Nikdy se nevracel, protože by si něco zapomněl. V tomhle ohledu byl až moc dokonalý a pořádný. Dívka tedy v rychlosti prošla chodbou a spokojeně zamířila do Tobiramovy pracovny. Už od včerejška měla malý plán a doufala, že jí vyjde. Ostatně její manžel se v místnosti nikdy nezamykal a dokonce ani po naříznuté židli. Copak mu to bylo jedno, nebo jen předpokládal, že by si nic podobného nedovolila?
Dívka si však plánovala víc než jen otevření dveří a krátké prohlídky manželových poznámek, knih a všemožných papírů, které ji absolutně nezajímaly. Opatrně vzala jeden za papírků, na kterém bylo napsáno: "sobota- porada 10:00" a lehce se pousmála. Ten jeho otravný pořádek a systém ji přiváděl na mnoho variant jak s ním zatočit. Jeho rukopis byl totiž nápadně podobný Madarovu. Úhledné, středně velké písmo, na muže velmi dobře čitelné. Zkrátka trochu puntičkářské. Pomalu proto zamířila do svého pokoje s cílem najít papír a rukopis svého manžela zkopírovat. Jelikož pracoval do večera, měla dost času přijít s velmi přesvědčivou variantou.

Zato Tobirama se v práci nenudil. Přestože s tím nepočítal, měl už od rána pěkně napilno. Další týden se totiž měly projednávat únikové trasy z vesnice a ninja dostal hned několik návrhů, jak by mohly vypadat. Byly to ale poměrně složité systémy a on na ně měl říct na poradě svůj názor. Možná proto mu byly dodány už teď. Každá totiž měla své klady a zápory a bylo těžké se v tom zorientovat. I to mohl být jeden z důvodů, proč to řešil právě on. Hashirama nikdy na tohle moc nebyl a jeho bratr si byl jistý, že by se v návrhu nezorientoval. Raději proto položil návrhy na svůj stůl a začal je jeden po druhém prozkoumávat.
"Ahoj." vytrhlo jej od přemýšlení. Do jeho kanceláře přišel spokojený Hashirama, který se dost zvláštně uculoval.
"Co potřebuješ?" zeptal se bratra poněkud rázněji, než původně zamýšlel. Byl si totiž jistý, že jeho návštěva rozhodně nesouvisí s vesnicí, ale spíš s ním samotným.
"Zase jsi tak chladný? Copak nemůžu přijít a prohodit se svým bratrem pár slov?" vypadlo z hnědovlasého muže na oko vyčítavě. Takhle to bylo ostatně vždycky, když přišel za bratrem s něčím, co bylo trochu intimní. Šedovlasý nechtěl ani domyslet, o co jde tentokrát.
"Tak ven s tím." pobídnul ho tedy rezignovaným hlasem. Ono to bylo vlastně jedno. Bratr by mu to totiž řekl tak či tak. Nemělo moc cenu se hádat.
"Včera jsem s Mito nic neměl, takže jsem nic nepokazil." oznámil mu, jako by to bylo snad něco závratného.
"To je fajn. A to ti řekla ona?" zeptal se. Nejraději by byl podobných situací ušetřený, ale vypadalo to, že se s tím nedá nic dělat.
"Ne, poznal jsem to." odpověděl bratr, který se nepřestával usmívat. Ke štěstí mu stačilo vážně málo.
"Pak se raději nebudu prát při jaké příležitosti." podotknul mladší z bratrů a raději se opět zahleděl do papírů, které měl projít. Podobné věci řešit nechtěl. Navíc mu to vzhledem ke Kageho ženě přišlo poněkud nepatřičné.
"Ono jich moc není, ale myslím, že byla nakonec spokojená." zasmál se Kage, kterému evidentně nedocházelo, že to o čem se baví, je nevhodné. Alespoň Tobiramovi to tak přišlo.
"Hm…" zamumlal tedy a udělal si malou poznámku k jednomu z návrhů, které právě držel v ruce. Nechtěl se k nim znovu vracet.
"Chci říct, že jsem také spokojený." usmál se Hashirama, který se podíval do jednoho z návrhů, které jeho bratr neustále projížděl očima. V první chvíli mu to přišlo jako čmáranice.
"Pak nemá cenu to rozebírat. Evidentně je všechno v nejlepším pořádku." vypadlo z Tobiramy. Tyhle diskuze mu svým způsobem vadily. Byl toho názoru, že některé manželské záležitosti je lepší nechat si pro sebe.
"Tváříš se jako by u tebe nebylo. Stalo se něco?" otázal se tedy Kage, který se občas uměl zeptat zákeřně.
"Ehm… jistě že ano. Jak to myslíš?" zeptal se muž, který ale před bratrem nedokázal skrýt tolik, kolik by si přál.
"Přijdeš mi už nějakou chvíli ustaraný. Nejsi v manželství spokojený? Nebo sis jen vzpomněl na svou svatební noc? Něco se nepovedlo?" zahrnul ho Kage otázkami, na které se mu rozhodně nechtělo odpovídat. Bylo však víc než jasné, že odpověď se od něj čekala, ať už byla jakákoliv.
"Myslím, že se k sobě s Hanako nehodíme, což jsem říkal ještě před svatbou. Nic jiného v tom není. A jestli je to poslední otázka, rád bych se vrátil k práci. Vzhledem k tomu, že mám v plánu být doma brzy, budu muset zrychlit." ukončil Tobirama rozhovor. Takhle to bylo nejlepší. Nerad bratrovi lhal, ale momentálně nebylo zbytí.
"Chápu. Chceš ženě vynahradit ty přesčasy, co tu jsi. Jsem rád, že své povinnosti bereš tak vážně. Ale kdyby sis chtěl udělat volný den jen s ní, tak to pochopím." usmál se na muže Hashirama, který následně spokojeně odešel.

To Madara se ten den nijak spokojeně necítil. Špatně spal a navíc se s ním brzy ráno chtěli sejít muži z rady, kteří zřejmě měli nějaké připomínky k ceremonii.
"Vítejte." přivítal tedy první dva ve své kanceláři a zapřemýšlel nad tím, proč nepřišel nejstarší ze členů. Obvykle chodil stejně přesně jako Madara a momentálně meškal několik minut. "Hádám, že je ještě třeba počkat na posledního z nás." prohlásil tedy, i když se mu nijak zvlášť čekat nechtělo. Uchihu Ryoheie dvakrát v lásce neměl. Bohužel si ho do ní zvolili někteří starší Uchihové, kteří věřili, že se mír mezi klany Senju a Uchiha pomalu řítí do záhuby.
"To nejspíš nebude třeba. Uchiha Ryohei včera zkolaboval a jeho stav je vážný. Proto jsme se dneska sešli. Nebude moct vést ceremonii zasvěcení nových Uchihů. Bylo by tedy vhodné vybrat někoho, kdo to udělá za něj, pokud se toho ovšem nechcete chopit vy, Madaro-sama." osvětlil mu situaci starší ze dvou přítomných mužů, Uchiha Rei.
"Nemyslím, že je to úplně vhodné. Kdo je druhý nejstarší po Ryoheiovi?" zeptal se tedy Madara, který se v podobných záležitost angažovat nechtěl. Navíc si byl jistý, že ostatní by nevzali dobře skutečnost, že místo nejstaršího, vede ceremonii on.
"Myslím že Uchiha Mizuki nebo Uchiha Botan. Nevím přesně, který z nich je starší." zhodnotil po chvíli přemýšlení Rei, který si věkem dvou starců nebyl moc jistý. Nikoho staršího však neznal. "Co myslíš ty, Shusuke?" podíval se pak na svého mladšího kolegu. Ten ale vypadal docela bezradně. Evidentně ani jednoho neznal. Bohužel muže neznal ani samotný Madara, který se o starce nijak zvlášť nezajímal.
"Dobrá promluvím s nimi, ale nejsem si zcela jist, kde bydlí. Mohl byste mi zhruba říct, kde je najdu?"
"No… mohl bych vás tam i zavést, ale slíbil jsem podat informace o průběhu jednání nemocnému Ryoheiovi. Moje nejstarší dcera Chiharu je ale oba zná. Když byla o pár let mladší, tahala z nich historky z války. Ne že by se oba plánovali svěřovat, ale zvědavým očím dětí se občas nedá odolat." řekl po chvíli muž, který vstal a společně se svým kolegou zamířil ke dveřím. "Dcera za vámi do půlhodiny přijde a možná vám poví, kdo z nich je starší. Vzkažte mi pak po ní, jak jste se domluvili a já obstarám vše potřebné." odpověděl těsně před odchodem Rei, zatímco Madara pouze přikývnul. Když už mohl mít klidný den, muselo se zkrátka něco stát. Tmavovlasý ninja tedy v rychlosti zkontroloval nějaké papíry a po té co se ozvalo zaklepání na dveře, vyzval příchozího, aby vstoupil

"Dobrý den, Madaro-sama. Posílá mě otec, abych vám pomohla." řekla dívka, která u toho dost zrudla. Ještě štěstí, že její otec už odešel. V opačném případě by mohl pouze doufat, že oba muži budou její chování přikládat prostému dívčímu studu. Pohledná černovláska však měla svého nedávného milence velmi dobře v paměti a stejně tak i noc, kdy z ní udělal ženu.
"Uchiha Chiharu." ujelo Madarovi v šoku. Kdo by jen tušil, že její jméno zjistí podobným způsobem? Na druhou stranu se mu její přítomnost hodila mnohem víc, než by jej napadlo.


Já vím. Dnešní díl se točil okolo všech, ale situace vyžadovala všechno najednou. Snad se vám to líbilo. Jak myslíte, že skončí nápad Hanako? A co udělá podle vás Madara, který právě zjistil, s kým to vlastně spal?
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Elly - chan Elly - chan | 17. prosince 2017 v 13:13 | Reagovat

Super!! Konečně další díle! Jsem tak ráda! Jsem zvědavá, co Hanako vymyslí na Tobiramu :D

2 Pariah Pariah | Web | 17. prosince 2017 v 13:16 | Reagovat

[1]: no vymyslí to dobře (aspoň dle mého je to hezká pomsta) otázkou je co pak vymyslí Tobirama :D:D:D Jinak jsem moc ráda, že ti díl udělal radost... splnilo to účel.

3 Vevka876 Vevka876 | 18. prosince 2017 v 17:11 | Reagovat

dekuju za dil, tesim se na dalsi a Pekne Vanoce

4 Pariah Pariah | Web | 18. prosince 2017 v 22:23 | Reagovat

[3]: Já děkuji za komentar :) a taky přeju krásné Vánoce :)

5 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 10. ledna 2018 v 23:29 | Reagovat

Jej, Hanako, co zas vyvádíš... -.- :D no jsem zvědavá, jak na to bude Tobirama reagovat... :D
Co se týče Madary, Hm... že by zlepšení nálady!? ;)
Parádní dílek! :)

6 Měsíc Měsíc | 4. února 2018 v 12:23 | Reagovat

No super super už aby byl další super díl 😄

7 Pariah Pariah | Web | 19. února 2018 v 21:30 | Reagovat

[6]:

[5]:  snad vás dneska tím dílem nezklamu :D:D

8 Aki Aki | E-mail | Web | 28. března 2018 v 15:04 | Reagovat

Jupí som rada, že sa dievčina ešte objavila nakoniec v poviedke. A som aký to bude mať celý dopad na zistenie Madari o koho v skutočnosti ide. Super mega luxusný dielik.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama