Vyděděnec - 23 Kavárna

24. května 2013 v 0:00 | Pariah |  Vyděděnec
Další dny neproběhly o moc lépe. Sice ji propustili, ale smutek, zklamání a zážitky se nedaly tak snadno vymazat. Stále se ještě třásla a nedokázala pořádně ovládat svoje tělo. Nejvíc ji však ranilo, že její přítel ji podrazil. Od Hanabi se dozvěděla, že ten člověk, který ji měl vidět zabít Izumu byl Rei. Taky proti ní štval otce a dokonce i Hinatu. Cítila velkou zlost, ale víc jí bylo líto, kolik lidí tomu uvěřilo. S otcem počítala, ale s Hinatou nikoliv.

Vlastně nebylo se čemu divit, vždyť i Iruka ji měl za vraha. Měla na ně vztek, ale špatné myšlenky nakonec rychle zahnala a rozhodla se pokročit v tréninku nových technik a Sharinganu. Tentokrát kvůli sobě a kvůli pomstě, kterou Izumovi slíbila. Vlastně si uvědomila, že jeho smrt není jediná, kterou chce pomstít. Stále tu byl maskovaný muž, který zabil její tetu, Itachi, Kotetsu a taky její otec. Ať se snažila sebevíc, nedokázala si ho vážit. Hnusil se jí jeho přístup k ní i k mnoha dalším členům. Od toho okamžiku, co ji zmlátil ve své pracovně, s ním nemluvila a vyhýbala se mu. Dneska naštěstí v sídle nebyl. Spolu s Hinatou a Hanabi šel na nějakou poradu klanu. Airi samozřejmě nezval, ale to jí vůbec nevadilo. Byla ráda, že se může v klidu vydat do města. Radost z volného dne jí však zkazil Neji stojící u vchodových dveří.
"Tak tě zdravím sestřenko. Nebo bych snad měl říci nastávající?" řekl s úšklebkem.
"Nech mě na pokoji, Neji." zahudrovala Airi a snažila se odejít. Na zbytečné poznámky neměla náladu a nechtěla si zkazit den.
"A já myslel, že se těšíš tak moc jak já. Vlastně bych ti měl poděkovat." ironicky dodal a schválně k ní přistoupil těsněji, aby nemohla odejít. "Teď budu skoro jako člen Hlavní rodiny. A musím uznat, že si docela kus." zasyčel jí do ucha, a změřil od hlavy až k patě.
"Pche… u tebe mě to ani nepřekvapuje." řeklo děvče s pohrdáním. "Síla sice obdivuhodná, ale stejně tak jako ego a arogance že?" rýpla si.
"Někdo jako ty mě rozhodně neurazí." zasmál se. "A mimochodem, drahá snoubenko, s Kotetsuem bys to měla ukončit, po zásnubách bych s tím musel zásadně nesouhlasit." uchechtl se výsměšně.
"Věřil bys všem klepům o mě, byť hloupějším, viď." oplatila mu stejnou mincí. "Jinak zapomněl jsi na Kakashiho a Izumu. Nebo že by byl ještě někdo další?" zamyslela se s přehnaně milým hlasem.
"Zas tak bych ti nefandil. Kakashi je na to moc slušný, ten by s opilou blbkou nic neměl, to by se musel ztřískat spíš on a Izumo už spinká pod kytkama, tak jedině Kotetsu. Ale klídek drahá. Je mi jedno, kolik jich bylo. Aspoň vím, že přece jen něco umíš…" pobaveně se zasmál.
"Ty… Ubožáku!" vypěnila. Tohle se jí dotklo víc, než čekala. Chtěla mu jednu vrazit, ale její ruku zastavil. Usykla bolestí. Teprve teď uviděl velké modřiny lemující celou vnitřní stranu ruky. Okamžitě tmavovlasou nastávající pustil. Nechtěl jí ublížit. Nakonec musel uznat, že její kuráž a drzost obdivuje. Věděl, že to od Hiashiho pěkně schytala a přesto se mu dokázala postavit. On se svatbou bez námitek souhlasil. Ve skutečnosti měl v úmyslu si jen trošku rýpnout a navíc byl stále naštvaný, že se musí ženit. Když ale viděl její oči, které se začaly zalévat slzami, zastyděl se. Došlo mu, že to přehnal a odešel. Airi tam ještě chvilku stála a pak se vydala do města na oběd.
Vybrala si malou restauraci, kterou jí doporučila Hinata. Byla útulná a voněla čerstvým jídlem a to ještě nebylo všechno. Ze všeho nejvíc ji potěšilo řešení stolů. Každý z nich byl oddělený od ostatních, takže nebylo vidět, kdo sedí vedle. Nabízely dokonalé soukromí. Slyšela pouze veselé hlasy a rozbalování hůlek. Objednala si jasmínovou rýži a čekala, než ji přinesou.
Bylo kolem půl jedné odpoledne a v restauraci začínalo být rušno. Airi byla snad jediná, kdo nepřemýšlel nad obědem. Stále ji zarážela Nejiho jistota, že Kakashi o ni nemá absolutně žádný zájem. A co si vlastně myslela?! Jounin by se těžko zajímal o malou holku, co stěží zvládá techniky na úrovni Akademie. Připadala si pitomě, ale jeho vypracované tělo, klidný pohled, laskavost, čestnost a inteligence ji nenechaly myslet s chladnou hlavou. Jen při jeho oblíbené literatuře se musela trošku pousmát. Icha-icha by u něj jednoduše nečekala, i když to zas tak špatné čtení nebylo. Musela uznat, že se jí to možná i líbilo.
Z přemýšlení ji vytrhl až číšník s její rýží. Poděkovala mu a dala se do jídla. Nabrala sousto, ale než stačila polknout, zarazila se. Z vedlejšího stolu uslyšela známý hlas.
"Ááá Kakashi, jakpak se má můj nejoblíbenější čtenář? Můžu přisednout?" ptal se ten hlas poměrně opilým tónem. Bylo jasné, že vedle sedí Jirayia s Kakashim. Nechtěla je poslouchat, ale nějak se nedokázala na jejich rozhovor nesoustředit.
"Ujde to." odpověděl tomu zvrhlému chlapíkovi. "Proč se ptáte?"
"Nóóó… jsi poslední dobou nějaký zamlklý. Poslouchej, není v tom nějaká ženská?" ptal se vesele. Dokázala si představit, jak zvrhle se při tom asi tváří.
"Eh? No… " koktal Kakashi, který na takovou otázku nechtěl moc odpovídat natož nějak řešit. Jirayia byl však opačného názoru. Když uviděl jeho nejistotu v hlase, začal se dožadovat dalších odpovědí.
"Jen se nestyď a řekni mi, o koho jde?" vyzvídal sannin potěšený tím, že jeho odhad byl správný. "Znám ji? Je z Anbu? Je vdaná nebo svobodná? Starší nebo mladší? Jak vypadá?" pokládal hned několik otázek najednou. Tohle Airi slyšet nechtěla. Vůbec nechtěla nic slyšet, ale bohužel to nešlo. Zvrhlík byl celkem hlasitý.
"Z Anbu není." odpověděl krátce jounin. Zřejmě se moc svěřovat nechtěl. A za to byla Airi ráda. Její jméno rozhodně nechtěla znát.
"A jak vypadá? Už jsi ji blíž poznal?" pokračoval ve vyzvídání Zvrhlý poustevník. Nechtěl ho nechat odejít bez odpovědi.
"Je krásná." odpověděl Kakashi a snažící se prozradit co nejméně. Tahle odpověď ani Airi moc neuklidnila. I když neznámou neznala, začala neskutečně žárlit. Navíc jí to bylo moc líto. Teď už věděla, proč ji nechce. Neměla daleko k pláči.
"A ty se jí líbíš? Má zájem? Už jsi ji zkusil někam pozvat? Nebo i něco víc?" snažil se z Kakashiho vytáhnout co nejvíc. Byl neuvěřitelně zvědavý. Nepamatoval si, že by Kakashi s někým někdy chodil.
Při slově "něco víc" Kakashi zčervenal. Přece jen svoje úspěchy u žen nechtěl rozebírat u stolu v restauraci s padesátiletým Zvrhlíkem. Navíc jich až tolik nebylo. Bohužel ho stále nenapadala výmluva, kterou by mohl použít k úniku. "Zájem by tu nejspíš byl ale… je příliš…příliš…" nevěděl, jak to říct. Nechtěl tvrdit, že je mladá, na tom mu zase tak moc nezáleželo, ale před Jirayiou se styděl přiznat i to.
"Tak jaká?" ptal se nedočkavě Zvrhlík. Rozhodl se, že se od něj dozví všechny možné informace. Ta dotyčná ho začala zajímat.
"Křehká." odpověděl Kakashi. "Myslím že… nechci jí ublížit." svěřil se nakonec. Nejspíš počítal s tím, že Poustevník si zítra na rozhovor ani nevzpomene.
"Takže mladé masíčko? Kakashi, ty rošťáku!" uculoval se zvrhlík a nalil si další saké.
"Hm… je o pár let mladší…" přiznal Kakashi, který přemýšlel nad tím, jak rychle změnit téma nebo vymyslet důvod, aby mohl odejít. Sannin měl i přes svou opilost až moc dobrý odhad.
"A bylo jí aspoň 20?" dožadoval se další odpovědi, zatímco dopíjel poslední saké na stole. Jakmile však uviděl Kakashiho kamennou tvář s mírně provinilým výrazem, nemusel ninja vůbec odpovídat. "Haha a tomu ty říkáš mladší o pár let?" zasmál se Poustevník, dívaje se pobaveně na jounina. I v maskované tváři dokázal číst jako v otevřené knize. Ještě, že měl Kakashi masku, díky které nebylo vidět, jak moc se červená. "Už to mám." zatvářil se vítězně Jirayia. Přemýšlet v jeho stavu doslova bolelo. "Přiznej, že se bojíš! To sis z mé knihy vůbec nic nevzal!?" ptal se rozhořčeně. "Něco ti povím. Jestli ti stojí za to, měl bys přestat přemýšlet a jednat nebo si ji najde někdo jiný." doporučoval.
"Nóóó…Já už bych měl jít. Mám nějakou práci." snažil se z rozhovoru vykroutit Kakashi. Řekl víc, než původně chtěl. Tato diskuze se pro něj ubírala směrem, který se mu vůbec nelíbil. Navíc mu teď v hlavě hlodala myšlenky, ve kterých si jeho malá kráska opravdu někoho našla. Moc dobře si uvědomoval, jak se za ní muži v baru otáčeli.
"Tak ještě aspoň z jakého je klanu a já tě nechám." dožadoval se poslední odpovědi Sannin.
"Bude mít zásnuby." řekl tiše Kakashi a rychle vstal. Věděl, že kdyby odpověděl na Jirayiovu otázku, Poustevník by tak snadno odbít nenechal. Ke Kakashimu štěstí byl Zvrhlík na stíhání jeho osoby příliš opilý nebo přemýšlel nad jouninovou odpovědí a nebyl jediný. V té chvíli se dívce u vedlejšího stolu zatočila hlava. Buď mluvil o ní, nebo o nějaké… raději nedomýšlela. V prvním případě ničemu nerozuměla a ve druhém měla chuť dotyčnou uškrtit.
Nakonec však přece jen počkala, až oba odejdou a vydala se domů.
Jak Airi naloží se získanými informacemi? Dá Kakashi na Jirayiovu radu? A co se stalo s Izumovým vrahem? Kdo je tajemný ninja z Rootu?
Příští díl: Ve stínu
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Caroline Forbes Caroline Forbes | E-mail | Web | 24. května 2013 v 13:57 | Reagovat

Mega-super-hyper-perfektně-úžasně-ohromující díl :D

2 Pariah Pariah | Web | 24. května 2013 v 14:38 | Reagovat

[1]: Děkujíííí :-) no konečně to začíná být zajímavé :D:D:D

3 Caroline Forbes Caroline Forbes | E-mail | Web | 24. května 2013 v 14:42 | Reagovat

nz :D

[2]:

4 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 24. května 2013 v 15:29 | Reagovat

[2]: zajimave je to vzdycky :D

[3]:heh asi trochu drza co takhle zajit i ke me tam je nudnych pribehu :D

5 Pariah Pariah | Web | 24. května 2013 v 18:25 | Reagovat

[4]: :D:D:D jak pro koho... ja jsem sobe nejvetsim kritikem :)

6 Pansy Parkinsonová alias Caroline Forbes Pansy Parkinsonová alias Caroline Forbes | E-mail | Web | 25. května 2013 v 0:24 | Reagovat

Na Tvůj blog jsem se už koukla a k nudnosti to má fakt daleko :-)

[4]:

7 Pariah Pariah | Web | 25. května 2013 v 9:10 | Reagovat

[6]: tak děkuji :-) to mě moc těší :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama