Vyděděnec - 16 Mise

14. května 2013 v 0:00 | Pariah |  Vyděděnec
"Jaká je situace?" zeptal se starší muž čekající na zprávy. Seděl u velkého dřevěného stolu a právě se chystal sníst svoji porci rýže. Měl hlad, protože dnes ještě nevečeřel.
"Situace je špatná Danzou- sama. Tsunade chce spolupracovat s Kazekagem i přes nesouhlas starších a navíc s rizikem, že všechno může být podvod. Navíc jouninové se staví na její stranu a to díky klanu Hyuga, který ji podporuje." podával hlášení ninja, klečící před Danzouem.
"Hm…" zamyslel se Danzou a nabral si trochu rýže. Měl hlad, ale situace ho příliš znepokojovala, takže se rozhodl vzdát se večeře a okamžitě přejít k plánu. "Nejlepší by bylo Tsunade okamžitě sesadit z funkce, ale to by lidé ani rada nedopustili. Je velmi oblíbená." zamýšlel se stařík, který už léta usiloval o její místo.

"Co tedy navrhujete?" ptal se zvědavě ninja.
"Můžeme její důvěryhodnost narušit." uchechtl se velitel, jakmile začal více přemýšlet o svém plánu.
"Tomu nerozumím Danzou- sama. Jak narušit důvěryhodnost? Co máte v úmyslu?" chtěl vědět shinobi.
"Plán je jednoduchý. Tsunade není hloupá a okamžitě by si veškerých útoků na svou osobu všimla, ale pokud se zaměříme na někoho jiného, samozřejmě stejně důležitého, můžeme její vliv trošku omezit." vysvětloval Danzou se zápalem. Byl se svým plánem nadmíru spokojený. "Napadá mě jedině klan Hyuga. Je to nejsilnější klan v Listové a má velký vliv." pochopil situaci shinobi.
"Velmi správně." pochválil podřízeného jeden ze starších a pokračoval: "Tak tedy: potřebujeme trošku poškodit jejich dobré jméno. Pokud se nám to povede, Tsunade bude mít problémy a jakmile se to dozví Kazekage okamžitě svůj návrh stáhne." oznámil s kamennou tváří, bez kousíčku emocí vůdce Rootu.
"A napadá vás někdo konkrétní, kdo by mohl posloužit?" zeptal se shinobi, kterému se nápad jeho nadřízeného začínal líbit.
"Ano. Slyšel jsem o jedné dívce, která je pro náš plán úplně ideální. Patří do Hlavní rodiny a Hiashi ji prý málem vydědil. Jistě jsi o ní už zaslechl. Je pro něj jako jeho nemanželská dcera velkou ostudou a my se pokusíme ji ještě trochu prohloubit." dokončil líčení svých plánů Danzou a vstal.
"Taky jsem o tom slyšel, pane. Hiashi se to očividně snaží ututlat, ale moc se mu to nedaří. Ta dívka je prý pěkná rebelantka a koketa." pousmál se ninja. "Danzou- sama, jaké jsou Vaše rozkazy?"
"Myslím, že víš moc dobře, na kterou osobu se hodí tahle mise." odbyl ho velitel a opět se s chutí podíval na svoji misku rýže. "Přiveď ho, ale nejdřív tak za dvě hodiny. Musím si ještě něco promyslet. Pro zatím můžeš jít." těšil se stařík s myšlenkou, že se konečně nají a možná ho napadne další skvělá myšlenka, jak sesadit Hokage.
"Hai." lehce se uklonil mladík a poté zmizel v oblaku kouře.
--- --- ---
Byla už skoro půlnoc, když dva mladíci zaklapali na dveře Danzouovy pracovny.
"To je dost, že jste přišli! Kde jste byli takovou dobu?" ptal se rozzlobený skorohokage.
"Omlouváme se Danzou- sama, ale měl jsem ještě nějakou práci v Hyuga sídle." snažil se omluvit mladík se světle fialovýma očima. Naštěstí byl stařík v dobré náladě a nad omluvou se ani nepozastavil. Místo toho přešel ihned k věci.
"Mám pro tebe důležitou misi." oznámil mladíkovi, poté co pokynul druhému, aby je nevyrušoval. Jakmile se za ním zavřely dveře, začal se vyptávat. "Nejdříve mám na tebe pár otázek."
"Ano, Danzou- sama." usmál se mladý Hyuga. Bylo to vůbec poprvé, co si ho Danzou vyžádal. Bral to jako velikou čest, přestože byl tajným členem Rootu už více než sedm let. Nyní byl na sebe pyšný. Dokázal se stát členem Rootu a přitom plnit mise jako člen Vedlejšího klanu Hyuga a ještě jim sloužit. Zároveň měl ale strach, protože Hyugovi byli jako nejvýznamnější klan pravou rukou Hokage a Danzouovy jednotky stály přesně na opačné straně. Ale díky tomu si je vlastně vybral. Nesnášel ta Hiashiho hloupá nařízení, která museli všichni členové vedlejšího klanu bez námitek plnit. Štvalo ho, že i mnohdy lepší shinobi musí sloužit tomu neschopnému. Tím samozřejmě nemyslel přímo Hiashiho, ale jeho ženu a další.
"Co bude cílem mojí mise?" ptal se zvědavě.
"Chci, abys zničil Hiashiho dceru. Na způsobu nezáleží, dělej si s ní, co uznáš za vhodné. Cílem je zničit dobré jméno Hlavní rodiny." stručně mu popsal misi Danzou.
"A… ehm… kterou?" vyděšeně se na Danzoua podíval mladík, přestože tušil, že odpověď zná. Airi si přece jen trošku oblíbil. Byla jiná, nezkažená rozdáváním hloupých rozkazů, milá ke všem z Vedlejšího klanu, které znala. Byla jen možná trošku důvěřivá a velmi ovlivnitelná. Ale pro Danzoua byl ochoten její dobrotu obětovat.
"Podle tvého výrazu soudím, že už víš." odpověděl mu klidně Danzou.
"Hai." nakonec jej ale vždy poslechl, jen dnes si tím nebyl jistý.
"Pane, a víte jistě, že děláme správnou věc. Víte Airi není jako ostatní…" ptalo se spíše shinobiho svědomí.
"Jsem přesvědčen o tom, že ano. To, že se k ostatním chová jinak, značí pouze její odloučení od klanu, ale víš sám, jací dokáží Hyugové být. Nikdy na členy vedlejšího klanu neberou ohledy, je jim jedno, co se s vámi stane. Snaží se za každou cenu udržet své dobré jméno, a proto členy Vedlejšího klanu využívají. Nakonec proč myslíš, že si všechny označkovali tou pečetí? Tím že je zastavíš, nakonec uděláš dobrou věc. Zachráníš všechny utlačované a nešťastné členy a to je správné." ujistil ninju velitel se snahou opatřit pro jeho svědomí alibi. "Navíc jakou má cenu jeden život oproti desítkám? To je jenom nutná ztráta. Vždycky jsou oběti, to ti přece nemusím vysvětlovat. Když uděláš všechno, co ti řeknu a já se stanu Hokagem, zruším Hlavní a Vedlejší. Už budou jen silnější a slabší, žádné posluhování nadřízeným nebo plnění jejich příkazů. Budete podřízeni pouze Hokagemu." kul stařík železo, dokud to šlo.
"Udělám všechno, co přikážete Danzou- sama." uklonil se shinobi a po souhlasu velitele odešel.
Tak tento díl se odehrává úplně někde jinde (konečně změna :D )
Mračna kolem dívky se stahují… Jak může poškodit její jméno ještě víc?
Příští díl: Nečekané
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kája Havlová Kája Havlová | E-mail | Web | 14. května 2013 v 20:43 | Reagovat

Vynikajícně napsané :D
Prominˇ psala bych bych delší komentíky ale nemám moc času :D

2 Pariah Pariah | Web | 15. května 2013 v 4:25 | Reagovat

[1]: v pohode ja si cením i kratsích :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama