Vyděděnec - 14 Trest

11. května 2013 v 15:00 | Pariah |  Vyděděnec
Kolem páté ráno se dívka vzbudila. Měla příšernou žízeň a hlava ji bolela jako nikdy, nemluvě o žaludku, který odmítal spolupracovat. Rychlým krokem se přesunula na záchod, kde opět zvracela. Hlava se jí sice už tolik netočila, ale ta odporná chuť alkoholu v puse zůstávala. Vyčistila si tedy zuby a tiše sešla do kuchyně pro vodu. Doufala, že všichni ještě spí a tak nebude muset řešit zvědavé tváře, protože Hiashi svým nočním křikem musel vzbudit minimálně půlku Hyuga čtvrti. Když se ale vracela, uslyšela hlasy vycházející z pracovny. Jeden patřil otci, ale ten druhý neznala. Stála na schodech a poslouchala.

--- --- ---
"Co s tím incidentem chcete dělat Hiashi-sama? Ví to celý klan, možná už celá vesnice. A ten mladík to přiznal. Prý se s tím kamarádům dokonce chlubil. Navíc je Yuri viděl v tom baru jít spolu na pánské záchodky, nepochybuji o tom, že je to pravda. Co myslíte?" ptal se neznámý hlas.
"Celou noc jsem nespal a myslím, že mám řešení." oznámil mu otec.
"Povídejte." vyzval otce.
"Nemůžeme čekat, až to udělá znova. Zřejmě koketuje s muži jako by nic a vůbec neřeší následky. Ještě si nechá udělat dítě. Tedy ovšem pokud se jí to už nepovedlo. Takovou ostudu bych už asi nevyžehlil. Proto by bylo nejlepší zasnoubit ji a její nastávající by si tu malou divošku už zkrotil." vysvětloval plán otec.
"A už pro ni máte někoho vybraného?" ptal se ten cizí muž. Nejspíš ho Hiashiho rozhodnutí vůbec nezaskočilo.
"Z Hlavního klanu si ji už nikdo dobrovolně nevezme, protože má teď nálepku dě*ky a navíc je v boji ještě slabší než Hinata, ale stále je to prvorozená dcera a špatně taky nevypadá, takže když to nařídím nějakému silnému ninjovi z Vedlejšího klanu, nebude mít na výběr a já tak získám silného nástupce." řekl spokojeně Hiashi.
"To je rozumné Hiashi- sama a koho jste jí vybral?" vyzvídal ten cizí chlap.
"Nejiho. Syna mého zesnulého bratra. Je skoro tak starý jako ona a navíc silný a schopný vůdce. V den jejích narozenin je zasnoubím, a za týden bude svatba. Doufejme, že se ta malá ubožačka do té doby se nezostudí ještě víc než včera." vynesl ortel otec.
Slyšela, jak vstal ze židle a vydal se ke dveřím. Víc už vědět nepotřebovala. Slzy se jí kutálely po tváři a nešly zastavit. Utíkala do svého pokoje a svalila se na postel.
Jak mohl něco takového udělat, když k tomu nedala souhlas? To přece nemůže. Nemůže před ni postavit nějakého chlapa a nařídit, aby si ho vzala. Vždyť nic takového hrozného neudělala. Tohle jí nikdo nebude diktovat! A hlavně ne člověk, který opustil její matku pro jinou. Nenáviděla ho! A Kotetsua ještě víc. Jak si mohl dovolit tvrdit, že spolu něco měli? Ne. I když si nepamatovala všechno, tak těžko. Odcházela s Kakashim. Všechno si to ten ubožák jen vymyslel a kdo ví, komu všemu to řekl?! Proč to proboha udělal? Vždyť mu nic neudělala, vždyť mu věřila. Říkala si pro sebe Airi. A rozhodla se pro jasné řešení. Nebude se nikoho doprošovat. Musí v sobě probudit Sharingan a ukázat všem, že za něco stojí.
V tom ji z přemýšlení vytrhlo klepání na dveře.
"Ahoj Hinato. Co potřebuješ?" ptala se Airi.
"Otec ti vzkazuje, že na snídani nemáš chodit, že tě nechce u stolu nejmíň týden vidět." řekla smutným hlasem Hinata.
"Hm… jasně. Budu si to pamatovat." vzlykla Airi a snažila si utřít slzy, aby si jich Hinata nevšimla.
"A… ehm… Airi, je pravda co se říká?" zeptala se nesměle sestra.
"A co se říká?"
"Že jsi… že ses opila, a pak jsi ty a mistr Kakashi a ještě jeden ninja, že jste… však víš… Prý to ten ninja říkal." červenala se Hinata, která vůbec nechápala, kde vzala odvahu se zeptat.
"Ne. Opila jsem se, ale s nikým jsem nespala." rozbrečela se Airi. "Nikdy jsem s žádným mužem nespala, Hinato, alespoň ty mi musíš věřit. Nikdo mi nevěří ani otec. Chce se mě zbavit. Mám si vzít Nejiho." vyhrkla se sebe Airi a pevně Hinatu objala. Doufala, že v plaché dívce nejde aspoň trochu porozumění.
"To je mi líto, ale pokud tak otec rozhodl, tak nemáš na výběr. Promiň. Ráda bych ti pomohla, ale asi to nijak nepůjde. Otec by mě neposlouchal a rozhněval se ještě víc. Radši mu neodporuj." pohladila ji sestra po zádech. Takovou rychlou reakci nečekala. Bylo jí Airi líto, ale věděla, že pokud se Hiashi rozhodne, nikdo mu v tom nezabrání.
"Nemusíš se omlouvat. Nic jsi neudělala." Pustila sestru Airi. Byla si téměř jistá, že jí také nevěří. Hinata po chvilce pro jistotu odešla.
Takto seděla v pokoji až do oběda, dokud do dveří nevstoupil Rei a nepřinesl dívce oběd. Byl to celkem milý člověk zhruba stejného věku jako Iruka a sloužil Hlavní rodině už od mala jako komorník i když v podstatě dělal všechno, co se po něm chtělo.
"Airi- sama…"
"My si tykáme. Vzpomínáš?" poručilo mu okamžitě děvče. Nesnášela to. Všichni z Vedlejšího klanu jí vykali jako staré babce, přestože jim vždycky řekla, aby to nedělali.
"Omlouvám se. Mám Vám… tedy mám ti vyřídit, že máš přijít za hodinu do otcovy pracovny. Hiashi- sama s Vámi… ehm s tebou chce mluvit."
"A nevíš, co chce?" ptala se Airi, protože chtěla být připravená argumentovat. Se sňatkem s Nejim rozhodně nesouhlasila.
Neodpovídal, jen se díval do země.
"Můžeš mi říct, proč je pro klan tak důležité, abych si vzala někoho jako je Neji?"
"Takže vy o tom víte?" překvapeně se na ni díval.
"Odpověz!" nenechala se zaskočit Reiovým chováním Airi a dožadovala se okamžité odpovědi.
"No protože otec by vás normálně provdal, až budete plnoletá za člena Hlavního klanu nebo nějakého vlivného člověka, ale díky tomu co se stalo, jste… no… Hlavní klan si velmi zakládá na dobré pověsti všech členů." vysvětloval Rei.
"Jak to myslíš? Jako že se mi už nedá věřit?" nechápala Airi.
"No… tak nějak… spíš jako, že jste strávila noc s mužem." zašeptal a rychle se otočil, aby neviděla, jak se červená. Tohle téma s ní rozhodně řešit nechtěl. Po té pro jistotu odešel, nic dalšího už vysvětlovat nehodlal.
"No tak to je super buď si teď vezmu toho arogantního id*ota, nebo za pár let jiného blbečka z tohoto perfektního klanu." shrnula nahlas svou situaci dívka, i když v pokoji už nikdo nebyl.
No tak co myslíte? Bude s tím Airi souhlasit nebo řekne otci, co si o jeho nápadu myslí? A co si o něm bude myslet Neji?
Příští díl: Slitování
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kája Havlová Kája Havlová | E-mail | Web | 12. května 2013 v 15:28 | Reagovat

Jé, opět zajímavá kapitolka :D

2 Pariah Pariah | Web | 13. května 2013 v 12:07 | Reagovat

[1]: Děkujííí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama