Vyděděnec - 09 Trapas

5. května 2013 v 10:00 | Pariah |  Vyděděnec
Airi hodila a… Shurikeny vzlétly vysoko nad kůl a zabodly se do zadku nějakému učiteli, který se právě shýbl pro něco na zemi. "Uááá…" zakřičel a hned se snažil shurikeny ze zadnice vytáhnout. Při tom se tvářil tak komicky, že celou třídu včetně Iruky rozesmál. "Která osoba si dovolila na mě hodit ty shurikeny?!" naštvaně se vydal směrem, kde stál Konohamaru.

"Pche, jak si něco takového můžete vůbec myslet." nenechal se zastrašit kageho vnuk.
"Já… omlouvám se. Neodhadla jsem rychlost a směr a… já vám ty kalhoty zašiju." pípla dívka rudá od hlavy až k patě.
"Ještě to tak!" vyštěkl ten učitel. "Pro dnešek ti to prominu, ale příště mi nezkoušej tvrdit, že tak staré děvče jako se neumí trefit do kůlu! Nejsem tady pro pobavení ostatních." odešel naštvaně Ebisu.
"Ale já to opravdu neumím." zašeptala Airi, i když ji Ebisu už neslyšel.
Po té hodina skončila.
Všichni až na Iruku a Airi odešli. Ta si sedla na trávu a sklopila hlavu. Takový trapas hned první den?! To se může stát jen jí. Ještě navíc před všemi spolužáky.
"Nic si z toho nedělej." sedl si k Airi Iruka a položil jí ruku na rameno. "Ze začátku to nikdy není ono. Chce to jen tréning." chlácholil ji.
"To se mi opravdu povedlo. Prosím mohl byste vysvětlit vašemu kolegovi, že jsem opravdu nechtěla a že je mi to velice líto?" řekla zklamaným hlasem.
"Samozřejmě. Vysvětlím mu to. Neboj se." ujistil tmavovlásku Iruka. "A jak se ti líbí v Listové? Musí to být jiné. Myslím žít celou dobu jako obyčejný člověk a najednou se stát ninjou." snažil se pochopit její situaci učitel a zároveň se něco dozvědět. Rád by bral Airi jako studentku, ale díky malému věkovému rozdílu to moc nešlo.
"Vesnice vypadá v celku stejně jako Písečná, jen tu není takové horko. Ale máte pravdu. Je to jiné. Asi to chce čas, jak říkáte." zamyslela se tmavovláska, ale ve skutečnosti, si připadala spíš ztraceně než divně. S tím se však nikomu svěřovat nechtěla.
"Chápu." Usmál se vlídně Iruka a když uviděl přicházet Hinatu, přivítal se s ní a odešel.
"Ahoj." pozdravila ji sestra plaše. Jaký byl první den ve škole?" ptala se.
"No až na to že má jeden učitel v prdeli shurikeny a všichni si myslí, že jsem neschopná, je to v pohodě." prohodila ironicky Airi.
"Cože?" ptala se nevěřícně Hinata.
"To je na dlouho." nechtěla to řešit Airi. "Radši pojďme." vyzvala sestru k návratu domů. Těšila se na svůj pokoj a klid, který jí po pár hodinách s hyperaktivním Konohamarem a dalšími spolužáky chyběl. Doma ji bohužel čekalo nemilé překvapení. Místo odpočinku v měkké posteli přišel otec a odvedl ji do odlehlé části domu, která připomínala malou tělocvičnu. Ani se nestihla převléct a už jí vysvětloval základní pohyby Hyuga stylu boje.
Tahle hodina taijitsu byla jako pět na Akademii. Trénovala s otcem a Hinata s nějakým bratrancem, kterému říkali mu Neji. Měl jasně navrch, ale Hinata byla taky dobrá. Teda aspoň se jí to tak zdálo. Neměla čas sestru pozorovat déle, protože otec ji moc nešetřil. Každou chvíli dívku zasáhl tak, že tvrdě dopadla na zem. Přesto se vždycky zvedla a pokračovala. Asi po hodině Hiashi rozhodl, že přestanou a odešel. Airi se svalila na zem a těžce oddechovala. Každý sval ji bolel. Měla chuť zalézt do svého pokoje a už nevycházet, ale nechtěla vypadat neschopně.
"Přinesu trochu čaje." navrhla Hinata a zmizela v kuchyni.
"To bylo hodně ubohé." poznamenal Neji na dívčinu adresu.
"Dík. Přesně to jsem chtěla slyšet." odpověděla stejným tónem.
"Zítra k tobě tak jemný nebude. Na to se připrav." konstatoval.
"Co? Jemný? Vždyť mám teď všude po těle modřiny." řekla a podívala se na modrající kousek nohy.
"Ty toho naděláš." pohrdavě se na Airi podíval. "Řekl bych, že jsi na tom hůř než Hinata. A to je co říct." nešetřil slovy Neji.
"Řekla bych že, když jsi tak chytrý mohlo tě napadnout, že to poprvé nebude nic extra. A Hinatě to docela de! Nemusíš urážet každého, kdo není tak úžasný jako ty!" zastávala se sestry.
"To není urážka, ale pravda. Pokud ani tu neuneseš, jsi slaboch." odbyl ji.
"Jak myslíš. Možná jsem slaboch, ale ty jsi egoistický, namyšlený hulvát, co myslí, že může hodnotit všechny a přitom je ani nepoznal. Navíc ty jsi s tréningem začínal od dětských let." argumentovala Airi.
"No právě. Děti se učí naše techniky rychleji. Proto se s tréninkem začíná velmi brzy. Vsadím se, že se nedostaneš ani na úroveň chuunina." vysvětlil jí svůj názor na její možnosti.
"Tak poslouchej: Já nevím, o co ti jde, ale tím že mě budeš urážet, nic nezískáš. Navíc to nechápu. Slyšela jsem, že Vedlejší klan má úctu k Hlavnímu!" křikla na Nejiho Airi. Toho se nejspíš slova o vedlejším klanu dotkla, a proto jen pohrdavě odpověděl: "Pche, jako bys ty do Hlavního patřila. Vždyť jsi jen přivandrovalec a Hyuga jsi taky jen napůl."
Než mu však stihla Airi něco dalšího říct, přišla Hinata a podávala jim čaj.
"Děkuju." řekli jí oba bez známky předchozí neshody. Místo toho na sebe vrhali zlostné pohledy.
Po té se Airi odebrala do svého pokoje a začala přemýšlet nad tím, co v poslední době zažila. Vůbec neměla čas zamyslet se nad novými situacemi. Bylo toho na ni moc. Nový otec, nová matka, zabitá teta, tajemný ninja a lidé z Listové, škola, arogantní bratránek. Stále se s tím nedokázala vyrovnat. Chtěla se vrátit, vrátit zpět do Písečné. Přála si neznat svůj původ, mít tetu a spokojeně žít jako předtím. Místo toho je dcerou despoty, který ji má jen jako prvorozenou opičku. Místo toho cítí pomstu, smutek a nepochopení. Znamená tak málo, ale nesmí to vzdávat tak snadno. Zaťala pěsti a nakonec vysílením usnula.

No teď to pro mě začíná být zajímavé. Máme tu neschopnou dceru a Hiashiho. Jak se asi začnou vyvíjet vztahy mezi mini? A co vztah Airi ke spolužákům, k Irukovi a Kakashimu… A co když se objeví ještě někdo? S vyplazeným jazykem
Další díl: tým 7
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kája Havlová Kája Havlová | E-mail | Web | 7. května 2013 v 14:57 | Reagovat

Máš pravdu, začíná to být docela zajímavé :D
Hezká kapitolka

2 Pariah Pariah | Web | 7. května 2013 v 23:17 | Reagovat

[1]: Hihi a to jsem ještě nazačala být zvrhlá :D

3 Kája Havlová Kája Havlová | E-mail | Web | 7. května 2013 v 23:46 | Reagovat
4 Rarity News Rarity News | Web | 8. května 2013 v 23:49 | Reagovat

Dobrý článek/povídka :-D

5 Bublina Bublina | 8. května 2013 v 23:56 | Reagovat

Super povídka :-)
a tohle je super kapitola

6 Pariah Pariah | Web | 9. května 2013 v 5:39 | Reagovat

[4]: + [5]: mooooc děkuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama