Vyděděnec - 07 Otec

3. května 2013 v 18:00 | Pariah |  Vyděděnec
Když se probudila, byl večer. Na stole stálo nějaké ovoce, do kterého se s chutí zakousla. Při jídle nejdříve přemýšlela nad Kakashim. Tolik jí pomohl. Odnesl z toho hrozného místa, kde málem umřela, utěšoval, když se bála výslechu a nezlobil se, když četla jeho zvrhlou knihu. Nechtěla si to přiznat, ale líbil se jí. Byl zvláštní, tajemný. Jen přemýšlela nad jeho charakterem. Nečekala, že takový muž jako on čte takové knihy.

Poté vyšla na chodbu. Věčné ležení v posteli ji už nudilo a projíst se alespoň z jedné strany chodby na druhou jí připadal jako dobrý nápad. A to ještě nevěděla, co ji čeká…
Když procházela chodbou, uslyšela z jednoho pokoje vycházet dva hlasy. Jeden byl rozzuřený. Ten poznala ihned. Patřil Hokage a druhý nějakému muži. Nejspíš to byl jeden z těch dvou, co ji vyslýchali.
"Jakže?" ujišťovala se rozčilená Tsunade.
"Přesně tak, je to Hiashiho nemanželská dcera." řekl jí ten muž.
"Napadlo mě to hned, když jsem viděla ty oči, ale stále jsem odmítala uvěřit, že je něco takového možné. Jak si Hiashi dovoluje udělat něco tak odporného?!" křičela, až omítka opadávala.
"Prosím klid, Hokage- sama. Ten člověk nebyl moc důvěryhodný. Nemusí to být úplně pravda." snažil se ji uchlácholit Ibiki.
"Jak mám být klidná? Prvorozené dítě jednoho z nejvýznamnějších klanů z Listové se k nám dostane omylem z Písečné, kde žilo více než 16 let?" bouchla do stolu.
Teď bylo Airi jasné, že se baví o ní. Přistoupila ke dveřím a tiše poslouchala. Chtěla o sobě vědět víc.
"Není ani ninja a navíc po ní jdou Akatsuki! To není spolek geninů, ale nukeinů třídy S! A navíc ještě ani nevíme proč!" supěla Hokage.
"To není jisté. Kdyby ten chlap chtěl, mohl ji zabít pouhým pohledem do Sharinganu. Ne, ten s ní měl jiné plány. Dokonce věděl, že umí používat Byakugan, to neřekla ani nám. On ji musel sledovat dlouho." mluvil klidně Ibiki.
"A co ten divný znak klanu Uchiha na jejím rameni?" slyšela Tsunadin hlas.
"Všiml jsem si. Ale podle mě se spíše jedná o značku než něco, co by jí mělo ublížit. Žádná pečeť ani jutsu jsme v tom znaku nenašli."
"Už jsem rozhodla!" oznámila rázně Tsunade. "Bude bydlet u Hiashiho spolu s jeho dcerami a stane se ninjou. Jako prvorozená musí být uznána za jeho dceru. A protože jde o Hlavní rodinu, je pokračovatelkou klanu." řekla to s takovým důrazem, že Airi za dveřmi skoro nadskočila.
"Ehm…Hokage- sama?" zeptal se ještě Ibiki. "Co když Hiashi odmítne?"
"Odmítne? Už teď udělal klanu slušnou ostudu, i kdyby nechtěl, ví, že kdyby odmítl, nikdo ho už nikdy neuzná. Nemá na vybranou. Jediné, co ho omlouvá je hloupost mládí." odpověděla mu s takovou razancí, že by se snad nenašlo shinobiho co by jí chtěl odporovat. "Teď sem přiveď Airi a Hiashiho." rozkázala.
"Airi jak je vidět nemusím." usmál se Ibiki a prudce otevřel dveře div, že Airi nespadla. Pak odešel. Airi se nezmohla na nic jiného než na pozdrav.
"Super. Aspoň ti to nemusím opakovat." ulevila si Hokage a odněkud vytáhla lahev saké, ze které se okamžitě napila. Bylo toho na ni za jedno ráno až příliš.
Airi tam stála, neschopná slova. Dokázala jsem těkat očima po místnosti a sledovat Tsunade, která stále hltala saké. Přemýšlela. To má bydlet u chlapa co ji zapřel dříve, než se narodila? Napadlo Hokage že ho nesnáší? Proč vlastně rozhoduje za ni? A jak to myslela s Hlavním klanem? Co to je? Ano, je jí vděčná za péči a pomoc, ale jak se má srovnat s tím chlapem?! Takhle to přece nechtěla! Jediné, s čím byla spokojená, bylo to, že se stane shinobim. Konečně bude moct pomstít smrt svojí matky a možná i tety. Dobře. Řekla si pro sebe. Udělám to pro ně!
"Hokage- sama, můžu se na něco zeptat?" prolomila pětiminutové ticho.
"Samozřejmě." odpověděla jí stále ještě naštvaná Tsunade.
"Co je to ten hlavní rod Hyuga klanu a co znamená Akatsuki?" chtěla vysvětlení Airi. Nikdy nic podobného neslyšela a slovo klan jí znělo spíše jako komunita fanatiků.
"Hyuga klan je jeden z nejvýznamnějších rodů v Listové. Mají svou dědičnou schopnost- Byakugan a jsou to experti na boj zblízka. Jsou rozděleni na hlavní a vedlejší rodovou linii. Ta vedlejší pomáhá té hlavní, ale nevím jak moc a Akatsuki je organizace nejnebezpečnějších ninjů světa." vysvětlila dívce Hokage a opět se napila saké. Airi jen poslouchala s otevřenou pusou.
Po čtvrthodině mlčení konečně přišel Ibiki s nějakým mužem. Byl to ten muž, kterého Airi viděla předtím, než omdlela. Její otec. Když mu Tsunade vylíčila, co se stalo, mrzutě si Airi měřil očima. Zrovna dvakrát nadšeně se netvářil. Nakonec však jen kajícně odpověděl. "Já… nevím co říct. Myslel jsem, že Min i s tím malým… umřeli té noci někde v Uchiha čtvrti. Je mi líto, jak to dopadlo a samozřejmě, že souhlasím s Vaším rozhodnutím Hokage- sama."
"Takže Hizashi a Airi tím je to uzavřené. Airi, ty se sbal a Hiashi na tebe počká, potom můžete spolu odejít. Ibiki ty můžeš jít." rozkázala Hokage a konečně se zatvářila spokojeně.
"Ano!" odpověděli všichni jednohlasně až na Airi, která se zmohla jen na přikývnutí.
Jak se asi budou vyvíjet vztahy mezi Airi a Hiashim? (myslím, že "Vyděděnec" se jako název celkem hodí…takže…
nevěřte autorovi všechnoMlčícíAle zpět k tomu, co Airi ukázal Tobi? Byla to všechno pravda? Jek moc čestný je Hiashi?
Příští díl má název: Nový začátek
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kája Havlová Kája Havlová | E-mail | Web | 7. května 2013 v 15:39 | Reagovat

Very good kapitolka :D

2 Pariah Pariah | Web | 7. května 2013 v 23:14 | Reagovat

[1]: Jsi můj nejoblíbenější čtenář :-) 8-)

3 Kája Havlová Kája Havlová | E-mail | Web | 7. května 2013 v 23:53 | Reagovat

Díky :D
A ty jsi moje nejoblíbenější spisovatelka- Hned vedle J.K.Rowlingové. Jestli jí znáš- ta co napsala Harryho Pottera- až budeš dospělá, bude z tebe asi stejně dobrá spisovatelka. Už teď jí doháníš :D

[2]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama