Krev černého draka - 00 Prolog

21. května 2013 v 0:00 | Pariah |  Krev černého draka

Náš příběh se udál za dávných dob, když ještě svět nepoznal vědu a techniku, kdy na světě vládla síla králů a obavy z magie, kdy nedodržení závazku znamenalo ztrátu cti. Tehdy lidé neumírali jen v postelích, ale na bojištích v bitvách, oloupení v lese nebo sesláním smrtícího kouzla. Tehdy se radovali z maličkostí, které jim přinášel život, oslavovali slunovraty, uctívali Bohy či jen tak skákali v rytmu písně přes plápolající plameny ohně. Život se zdál být jednodušším, ale žádný příběh nenese pouze iluzi, natož život… Zlo tu zkrátka bylo, je a bude vždycky. Ale kde se vzalo? Odkud přišlo na povrch země? Nikdo neví. Existuje však jedna pověst…


V dávných dobách, ještě dávnějších než ta, o které mluvím, žili dva bratři, dvojčata. V době kdy měl každý osm sourozenců, nic neobvyklého. Ale tihle dva byli výjimeční. Dokázali ovládat velkou magickou sílu a byli obdařeni obrovskou inteligencí. Prvorozený z bratrů, Elidor se zabýval alchymií a z kouzelných předmětů ji dokázal získávat tolik, že nebylo nad jeho umění. Jeho mladší dvojče Eoghann byl čaroděj. Jeho kouzla nikdy neminula a vždycky pomohla. Oba bývali hodní a obětaví ale ze všeho nejvíce toužili po moudrosti. Jejich touha se však po krátkém čase stala posedlostí. Začali soupeřit mezi sebou o to, kdo je moudřejší a zdatnější ve svém umění. A tak se při jedné hádce mezi sebou vsadili. Vítězem a moudřejším se měl stát ten, který pomocí jakékoliv věci, kterou díky své moudrosti vytvoří, dokáže druhého zabít.
Dlouhá léta se snažil Elidor přijít na to, jak překonat bratra až sestrojil hůl. Do ní ukryl nejsilnější negativní magickou energii, kterou našel. Byla to krev černého draka, kterého po několikadenním těžkém boji zabil. Bohužel tu hůl mohl skutečně využít pouze kouzelník. Celých dvacet let se Elidor pokoušel stát kouzelníkem, ale hůl nikdy neovládl. Její moc byla na obyčejného člověka příliš silná a on se věnoval pouze alchymii a zhotovování kouzelných předmětů.
Když se o magické holi dozvěděl jeho bratr, navštívil ho, aby se přesvědčil, zda je všechno pravda, protože zvěsti o jeho moci se šířily rychleji, než bylo na tehdejší dobu zvykem. Eoghann přišel až do bratrova domu, ale u bratra našel jen obyčejnou hůl.
"Je těžké uvěřit, že takový obyčejný předmět, má moc srovnatelnou s Bohy. Nicméně už jsme oba unaveni soupeřením, proto uznám sílu tvé hole, pokud mi ji ty sám ukážeš." řekl prozíravě. Věděl, že jeho dvojče nevládne kouzelnickou silou.
To staršího zaskočilo. Předpokládal, že mu bratr přišel hůl ukrást, případně se pochlubit se svým výtvorem, nakonec však souhlasil. Konečně dostal šanci spor ukončit.
"Souhlasím tedy, ale chci týden." rozhodl se téměř okamžitě.
Od této chvíle přestal Elidor jíst i spát a pouze přemýšlel. Celý týden se pokoušel zjistit, jak moc hole ovládnout, jak ji využít, až na to za sedm dní nakonec přišel. Po té, spokojený se svým nápadem, si k sobě nechal okamžitě zavolat bratra.
"Teď se podívej můj hloupý bratře! Toto je moc nejmoudřejších." prohlásil, když se před ním objevil Eoghann. Pak hůl rozlomil na čtyři části a krev draka postupně vypil. V tu chvíli se čisté zlo uvolnilo na povrch a ovládlo jeho tělo. To však takovou moc nevydrželo, a alchymista v křečích umřel.
Ještě než naposledy vydechl, přistoupil k němu bratr se slovy: "Možná že jsem nic takového nevytvořil, ale sázku jsem přece vyhrál. Sice uznávám sílu tvé hole, ale to já tě dokázal svou moudrostí zabít. Kdybych ti nedal týdenní lhůtu s nabídkou, nikdy by se podobná věc nestala." pronesl chladně. Kdo by se tomu divil? Mohl člověk posedlý moudrostí chápat smutek ze ztráty blízkého? Od sázky se oba změnili.
Po té, co starší umřel, si zlo vzalo jeho tělo a začalo na zemi páchat velké škody. Elidor se stal díky své pýše nemrtvou loutkou zla, vězněm mezi podsvětím a zemí. Opustil svou rodnou zemi a vydal se napříč celým světem. Jeho ruce kácely stromy, jeho žízeň tvořila pouště a jeho dech dal vzniknout jedovatým parám nad bažinami a síře ze sopek. Elidorův křik vyháněl zvířata a jeho dotyk bral život. To všechno trvalo celých deset let, dokud jej nenalezl Eoghann. Ten pociťoval vinu za to, že dovolil něco tak lehkomyslného jako vypuštění zla a svým uměním bratra přemohl. Pak temnou energii vrátil do hole. Nikdo dodnes netuší, jak to udělal nebo kdo mu pomáhal. Jedno se ale ví. Eoghann nechtěl takové zlo nechávat pohromadě, proto jej uzavřel do rozlomených částí hole mocným kouzlem. Potom tyto části odnesl pryč od sebe a bratrovo tělo pohřbil. Takto byly všechny části hole schovány, ale zlo si vždy umí najít cestu ven. Nežije jen v holi, ale i na zemi mezi všemi rasami a moc Eoghannova kouzla slábne. Proto nepotrvá dlouho a rozdělené kusy kdysi mocného předmětu se opět spojí…
Je to jen takový úvod… tak doufám, že se bude líbit :-)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 21. května 2013 v 7:14 | Reagovat

a pritom tak nadherny zacatek tohle je asi tvuj nejlepsi :)moc se mi to libilo je to takove az nadpozemske proste jine

2 Pariah Pariah | Web | 21. května 2013 v 8:09 | Reagovat

wow to skutecne? tak doufám, že si to nijak nepokazím :D:D

3 Caroline Forbes Caroline Forbes | E-mail | Web | 21. května 2013 v 16:28 | Reagovat

Začíná to fakt skvěle! Nevím, co na to říct, snad jen to, že se těším na další díly a že je to  fakt nádherné!

4 Caroline Forbes-crazy blog! Caroline Forbes-crazy blog! | Web | 21. května 2013 v 16:35 | Reagovat

A ještě možná přidám jednu pochvalu: Píšeš pravidelně a každý den, zdá se mi :D

[3]:

5 Pariah Pariah | Web | 21. května 2013 v 19:00 | Reagovat

[3]: Dekuji :D tohle jsem vymyslela před pár týdny, když chtěl můj malý bráška pohádku :D:D:D

[4]: no píšu... haha snažím se, ale o prázdninách asi nebudu... :-/ myslím že nebude čas... ale i tak se budu snažit :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama