Vyděděnec - 01 Temná noc

29. dubna 2013 v 16:52 | Pariah |  Vyděděnec
---V Písečné---
Byla noc. Všichni spali až na jednu dívku. Dnes nemohla usnout. Stála na balkoně jako by čekala, co se bude dít. Pohlédla na nebe. Bylo jasné ale přitom chladné.
Najednou se z dálky se ozval výkřik. Byl vzdálený, ale přesto ho slyšela. Věděla, že vychází z oázy blízko vesnice. Neváhala ani na vteřinu, seskočila z balkonu a rozběhla se za ním. Její černé vlasy vlály ve větru. Když se přiblížila k místu, kde výkřik uslyšela, schovala se. Nepotřebovala být dostatečně blízko. Měla zvláštní schopnost. "Byakugan." zašeptala.
Blízko u srázu, viděla stát 2 shinobi. První byla její matka. Její chakru poznala velmi dobře. Druhá byla mocná. Cítila, že je tajemná, možná trošku temná. Když se zadívala pozorněji, zjistila, že matčina chakra se vytrácí. Přestala přemýšlet, co by se mohlo stát a rozběhla se k ní.


"Čekal jsem, kdy přijdeš." ozval se hlas za ní. Byl to ten druhý shinobi. Vypadal divně. Na sobě měl černý plášť s červenými mraky a přes celou tvář měl masku, ze které bylo vidět jen jedno oko. Bylo rudé.
"Co jste udělal mé matce?" vykřikla zoufale.
"Jak smutné…" odpověděl po krátké odmlce. "Snažil jsem se ji přesvědčit, aby tě přivedla k nám, ale ona vůbec nechtěla. Tak jsem ji musel zabít. Takové plýtvání." řekl s úšklebkem.
"Já vás zabiju!" vykřikla dívka, přestože jediné, co u sebe měla, byl malý nožík.
"Nechtěj mě rozesmát. Jediné, co umíš používat je Byakugan. Nemáš žádnou šanci." prohlásil a vydal se směle k dívce.
"Nepřibližujte se ke …" větu však nestihla dopovědět. Objevil se těsně za ní a přiložil jí kunai ke krku.
"Vidím, že jsi statečná, ale i stateční mohou snadno umřít." zašeptal děvčeti zlověstně do ucha.
"Co ode mě chcete?" řekla třesoucím se hlasem.
"Je mi jasné, že teď už se mnou dobrovolně nepůjdeš, ale za to žes byla taková statečná, ti něco povím."
Cítila, jak se pousmál.
"Tví rodiče byli oba výjimeční. Oba měli velké schopnosti, jenže obě schopnosti byli tak silné, že se ostatní báli, co se stane, kdyby se spojily, proto jim nikdy nedovolili se vzít. Pak tvoje matka zjistila, že čeká tebe. Když to řekla svému milenci, opustil ji a oženil se s jinou. Ona nakonec ze strachu radši utekla." s těmito slovy ji pustil. "A navíc, " dodal jakoby mimochodem, "toto nebyla tvá matka."
"Lžete!" zakřičela se slzami v očích.
"Nemusíš mi věřit, ale přemýšlej. Její vlasy jsou hnědé a oči modré. Má snad Byakugan a nebo Sharingan?"
Nechápavě se na něj dívala.
"Oh, samozřejmě ty vůbec nevíš, co to Sharingan je. Nejspíš bych ti měl ukázat jeho sílu."
S těmito slovy k dívce opět přistoupil. "Díky němu ti ukážu, jak zemřela tvá pravá matka."
Neutíkala. Najednou pocítila potřebu znát víc, vědět, co se přihodilo, proto se zadívala do rudého oka v masce a pomalu se začala topit ve tmě.
---Genjutsu---
Kolem dívky se na okamžik rozprostřela tma, ale všechno se postupem času začalo zjasňovat. Stála na trávě za velkým stromem. Kolem voněl les, okolo byl klid. Najednou uslyšela přicházet dvě osoby. Každá z nich přicházela odjinud. První byl muž. Krátce po něm přišla i žena.
"Musím s tebou mluvit." řekla žena udýchaně.
"Vypadáš vyděšeně, lásko. Stalo se něco?" zeptal se ten muž.
I dívka musela uznat, že vypadal dobře. Byl silný, měl dlouhé hnědé vlasy a oči stejné jako ona. Jen ještě světlejší. Žena byla snad ještě krásnější. Poznávala v ní své černé vlasy a úsměv.
"Mami?" zašeptala pro sebe tmavovláska.
Rozhovor pokračoval. Žena se najednou rozplakala.
"To mi víc neřekneš?" odpověděla smutně.
"Já… " její partner zjevně nevěděl, co má říct nebo volil správná slova.
"Proč to nechceš? Myslela jsem, že budeš mít radost." vzlykla. Vypadala zklamaně a možná taky trochu zoufale.
"Já přece nemůžu mít radost. Představ si, co se stane, až se to naše klany dozví. Budou to malé chtít zabít. Víš, jakou bude mít to dítě sílu? A přátelé a blízcí z klanu tě zatratí. Lidi tě nazvou lehkou a dítě bude navždy nést nálepku b*st*rd*. To skutečně chceš?"
"Já nevím," promluvila tichým hlasem. Bylo vidět, že pláče.
"Navíc, budu se ženit." řekl pomalu.
"Cože?" nechápavě se na něj zadívala. Takovou odpověď ani v nejmenším nečekala.
"Otec se dohodl s otcem mé budoucí manželky už před deseti lety. Nevěděl jsem to. Je mi to líto. Já… musíme to ukončit. Promiň." vysvětlil jí a po těch slovech se otočil a začal odcházet.
"A co naše dítě?" zakřičela s poslední nadějí v hlase.
Nezastavil se, jen odpověděl, "žádné není."
--- --- ---
Najednou se kolem posluchačky zase rozprostřela tma. Tentokrát se objevila na konci nějaké vesnice. Uviděla tam dvě ženy. Ta první- světlovlasá byla její adoptivní matka. "Matka?! Ano, vždyť se o ni starala víc než patnáct let. Je to skutečná matka." Pomyslela si dívka. Ta druhá byla ta černovlasá žena z předchozí vidiny.
"Prosím postarej se o ni." začala mluvit ta černovlasá.
"Neboj, budu na ni dávat pozor, jen mi řekni, kde jsi byla celou tu dobu? Byla jsi pryč půl roku." požadovala vysvětlení kamarádka.
"Byla jsem u známé v horách. Kde, není důležité. Hokage o tom věděl a slíbil, že to nikomu neřekne. Jen už si ji vem a běž, než si to rozmyslím!" řekla a podávala dítě té druhé.
"Dobrá tedy. Za chvíli vyrážíme. A ještě něco, jak mám té malé říkat?" zeptala se opatrně blondýna.
"Jmenuje se Airi" odpověděla vzlykající žena. Se svým dítětem se loučit nechtěla. Věřila však, že je to to nejlepší, co může udělat.
"Dobrá půjdu, vím, že je to pro tebe těžké. Tak sbohem kamarádko." Rozloučila se blonďatá a po těch slovech se otočila k odchodu.
"Sbohem." ozvalo se tiše v dáli.
--- --- ---
Kolem dívky se rozprostřela mlha potřetí. Tentokrát bylo vše jiné. Byla tma. Věděla, že se nachází ve stejném městě jak předtím, jenže tato část ji nějakým způsobem děsila. Nebylo slyšet ani hlásky. Jako by nikde nikdo nebyl. Procházela ulicí, když najednou zakopla. Díky tomu uviděla v rohu spícího muže. Ve stínu vypadal zvláštně, proto přistoupila blíž. Pak se ozval výkřik. Muž nespal. Byl opřený o zeď domu a přesně v úrovni srdce mu trčel z hrudi kunai.
"Proboha!" vykřikla dívka. Chtěla vstoupit do domu zavolat pomoc, ale v něm nalezla další mrtvoly. S hrozným řevem utíkala ulicí, jenže pak si uvědomila. "Co když je tu někde vrah?" Nemýlila se. Za nedlouho uviděla mladého muže a ženu. Mladík byl o něco mladší než ona, ale měl jasně navrch. Po několika ranách se jeho protivník svalil k zemi. Byla to ta žena s dítětem. Její pravá matka.
"Nééé!" zařvala. "Maminko, neumírej!" rozvzlykala se. Tohle vidět nechtěla.
"Proč? Itachi, proč zabíjíš?" zazněla poslední matčina slova.
"Chtěl jsem vědět, kolik protivníků dokážu zabít za jednu noc." odpověděl mladík s chladným a zároveň děsivým výrazem ve tváři. Teprve teď si ho mohla pořádně prohlédnout. Byl vysoký a docela hezký. Své dlouhé černé vlasy měl svázané do copu a jeho oči se podobaly zuřícímu peklu. Dívka se zachvěla. Co když ji taky zabije? Její výkřik musel slyšet. Ještě víc se přikrčila ke zdi a čekala. Čekala dlouho. Mezi tím slyšela ještě hodně výkřiků, ale ty po chvíli ustaly. Po pár minutách, které se zdály být věčností, na ulici vběhl malý chlapec. Vypadal vystrašeně a utíkal pryč.
Zavřela uplakané oči. Tolik mu chtěla pomoct, ale věděla, že nemůže.
--- --- ---
Seznamte se toto je naše hlavní hrdinka Airi. Je to tmavovlasá dívka se zvláštně fialovýma očima a milým úsměvem, které osud (autor) přichystal spoustu překážek. Náš děj se odehrává kolem 10. Shippuudenu a ostatní postavy jsou až na pár výjimek reálné. Věk je možná trošku poupraven, proto píšu ty důležité postavy: Kakashi (27), Kotetsu(24), Izumo (24), Naruto (16), Jirayia, Orochimaru, Tsunade (50), Hiashi (38), Itachi (21), Kisame (32), Deidara (19), Iruka (23), Hanabi (11), Hinata (16), Sasuke (16), Neji (17), Airi (17).
Co se stane dál po té, co dívka uvidí celý příběh rodičů? A co udělá tajemný ninja? Jaké s ní má úmysly? Vše v dalším díle s názvem Cesta.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kája Havlová Kája Havlová | E-mail | Web | 29. dubna 2013 v 17:10 | Reagovat

Krásná povídka :D
Hezky to začíná

2 Pariah Pariah | 29. dubna 2013 v 17:26 | Reagovat

[1]: :D:D tak snad se to bude líbit i dál... :)

3 Bublina Bublina | 8. května 2013 v 23:56 | Reagovat

Hezky to začíná, to je fakt :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama